Прозора деревина замінить скло?

Дослідники з Університету Меріленду примудрились позбавити шматок деревини кольору та певних хімічних речовин, зробивши його прозорим. У результаті отримали міцний матеріал, що проводить електричний струм гірше за звичайне скло, а розкладається – краще за пластик.

Насправді, позбавити деревину непотрібної маси вдалось і вченим зі Швеції, причому підходи обох дослідницьких груп подібні і складаються з двох етапів.

Спершу вчені кип’ятять деревину у суміші води, гідроксиду натрію та інших хімікатів протягом двох годин – це дозволяє вивільнити молекули лігніну, що дають дереву характерний колір. На другому етапі поверхню вкривають епоксидною смолою, що, вочевидь, псує пказники екологічної чистоти процессу, однак дозволяє зміцнити матеріал у чотири-п’ять раз.

І нехай така технологія певною мірою нагадує черговий проект “британських вчених”, насправді ж вона цілком може стати новим словом у будівництві та дизайні. Обробка деревини за подібною технологією зберігає найголовніше – її внутрішню структуру, тому мікроканали, по яким дерево отримує поживні речовини, можуть так само передавати й світло.

Якщо не брати до уваги питання приватності, почати будівництво зрубів з прозорої деревини заважають також надто обмежені масштаби виробництва. Наразі вчені з Університету Меріленду можуть працювати лише із пластинами 12,5х12,5 см і товщиною до 1 см, однак дослідження тривають.

Total
0
Shares
0 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Дагеротип
Далі

Назад у минуле: прискорювач елементарних частинок допоміг отримати зображення з дагеротипів

Вчені з Університету Західного Онтаріо, що у канадському місті Лондон, розробили спосіб відновлення зображень зі старих фотографій 19…
Далі

Більше, ніж голограма: створено 3D проекцію, що ширяє у “тонкому повітрі”

Нова робота, опублікована у журналі Nature, демонструє метод, який робить дійсністю елементи наукової фантастики. Дослідники поставили собі за…
Робот-динозавр
Далі

Робот-динозавр та страус з додатковими крилами: яким чином виник перший політ?

У певний момент еволюції динозаври отримали здатність до активного польоту, що призвело до появи птахів. Китайські дослідники провели…