У ЄС роботів прирівняють до особистостей з власними правами

РОБОТ-ХІРУРГ STAR PBS.ORG

У Європі почали розгляд резолюції, яка класифікує армію розвинених роботів як “електронних персон” та зобов’яже їхніх власників робити соціальні внески — повідомляє Reuters.

Роботи захоплюють промисловий простір, працюють директорами креативних агентств та навіть самостійно роблять складні хірургічні операції. Роботизовані системи стають частиною нашого життя, викликаючи побоювання, що роботи врешті-решт посунуть людей на друге місце на ринку праці. У жовтні пройдуть перші Кібернетичні Олімпійські ігри серед людей, які демонструють злиття двох форм існування — живої та роботизованої.

Прогрес у розробці роботів змусив парламентарів добряче поміркувати над їхнім майбутнім у юридичному просторі. Пропозиція стосується найбільш досконалих роботів, які працюють автономно. Саме вони можуть стати “електронними персонами” та отримати зобов’язання перед законом, частина з яких лягає також на їхніх власників. Якщо вам це здається несерйозним, дивіться що буде далі.

Врешті-решт є ймовірність того, що в межах кількох десятиліть ШІ (ред. – штучний інтелект) може перевершити людський інтелектуальний потенціал таким чином, що у випадку нашої неготовності, може створити проблему для здатності людства контролювати своє власне відтворення і, а відтак ймовірно позбавити нас здатності визначати власну долю, забезпечити виживання свого виду…

— йдеться у чорновому звіті до резолюції від 31 травня.

Навіть, якщо резолюцію приймуть, вона навряд щось змінить через свій рекомендаційний характер.

1 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Гідравлічний стрибок
Далі

Встановлено природу гідравлічного стрибка, який спостерігав Леонардо да Вінчі

Після цієї новини буденний процес чищення зубів тепер стане для вас цікавішим, оскільки дослідники з’ясували природу явища, яке…