У Франції стався вибух на атомній електростанції: наслідки

3 енергоблок АЕС “Фламанвіль” знаходиться на стадії будівництва

Пожежа та вибух сталися у машинному відділенні АЕС “Фламанвіль”. Повідомляється про хімічне отруєння у п’ятьох працівників, однак влада запевняє, що радіоактивного забруднення немає.

Про інцидент на об’єкті стало відомо з публікації французького видання Ouest France.

За попередніми даними, аварія сталась через несправності в електричній частині вентилятора у машзалі, який відокремлений від реакторної зони. 

за словами префекта департаменту Манш Жака Вітковського о 9:30 ранку:

…вентилятор вибухнув. Це механічна проблема. Він почав перегріватися, що викликало займання та дим. 

У компанії-операторі станції EDF також повідомили, що наслідки аварії були ліквідовані ще опівдні, після чого аварійні служби завершили роботу. 

АЕС Фламанвіль на карті
АЕС “Фламанвіль” розташована на північному заході Франції у Нижній Нормандії. Джерело: Картографічні дані Google inc.

Негативного впливу на навколишнє середовище та людей також зафіксовано не було.

Greenpeace занепокоєний

Після займання перший енергоблок АЕС “Фламанвіль” зупинили, залишивши працювати лише другий. Третій енергоблок станції залишається недобудованим. І хоча влада та оператор станції заспокоюють суспільство, у природоохоронній організації Грінпіс занепокоєні через значну кількість технічних інцидентів серед французьких ядерних об’єктів.

У ASN (ред. – французький національній комісії з питань ядерного регулювання) заявили, що стан ядерної безпеки викликає занепокоєння”

– йдеться у повідомленні Greenpeace – 

І все це йде у контексті серйозного погіршення стану французьких реакторів, більша частина з яких страждають від понад сотні серйозних аномалій.

Після зупинки першого реактора АЕС від мережі високої напруги Франції від’єднали ще одинадцять енергоблоків, якими керує компанія EDF.

0 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Просто додай води: дослідники експериментують з органічними напівпровідниками

Напівпровідники – це матеріали, які, на відміну від провідників та ізоляторів не виявляють постійних електричних властивостей. У певних…
Далі

Осінні ігри: маленькі робогепарди з MIT “зіграли у футбол”

6 листопада Біоміметична лабораторія робототехніки Массачусетського технологічного інституту опублікувала запис з мініатюрними роботами-гепардами. На відео вони роблять саме…