Створено найбільший в історії віртуальний світ – симуляцію космосу

chinadaily.com.cn

Піднебесна продовжує змагання у галузі інформаційних технологій – дослідники з Китайської академії наук створили найбільший віртуальний світ-симуляцію, випередивши за показниками команду з Швейцарії. Для цього вони, звісно, використали передовий китайський суперкомп’ютер.

Про встановлення чергового рекорду повідомило видання SCMP.

Згідно з повідомленням, дослідники сподіваються впродовж трьох років вийти в лідери за кількістю відкриттів щодо народження космосу, поєднавши суперкомп’ютери з найбільшим у світі радіотелескопом.

Модель віртуального космосу

Астрономи використовують комп’ютери аби відтворити процеси космічного масштабу з моменту винайдення самих комп’ютерів. Якщо створити модель всього Всесвіту, тоді у нас з’явиться можливість не тільки відтворити окремі об’єкти, але й побачити момент народження космосу. Треба буде лише відмотати модель у часі до 00:01 на таймері. Однак залишаєтся очевидною проблема, яка полягає у кількості всього того, що є у Всесвіті.

Коли у 70-х роках здійснювались перші спроби вирішення гравітаційної проблеми N-тіл, комп’ютери могли подужати лише близько декількох тисяч об’єктів. Проте в останні роки значно збільшилися можливості процесорів і цифра з минулого століття зросла у трильйони разів. Саме тому дослідники використали Sunway TaihuLight, китайський інноваційний суперкомп’ютер, який у 2016 році займав першу сходинку серед найпотужніших обчислювальних машин у світі.

Китайський суперкомп’ютер Sunway TaihuLight має потужність 93 петафлопс

Представники проекту заявили пресі, що їм вдалось змоделювати Всесвіт від моменту народження до раннього розширення, яке сталось близько 10 мільйонів років після Великого Вибуху. За їхніми словами, симуляція тривала лише годину і охопила 10 трильйонів цифрових частинок. В результаті, був створений віртуальний Всесвіт, який перевищив схожу модель швейцарців у 5 разів. Остання нараховувала 25 мільярдів віртуальних галактик.

Скориставшись Sunway TaihuLight, китайські дослідники активізували мільйони ядер, кожне з яких виконувало окремі інструкції. Через годину моделювання було завершено, а Sunway TaihuLight перейшов у користування іншої групи. Найпотужніші суперкомп’ютери ніколи не залишаються без роботи.

3 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Дослідник змоделював мережу “Гри престолів” і знає, хто помре наступним

Черговий сезон гучного серіалу “Гра престолів” набирає обертів. Тим часом, дослідник з Центру мережевих наук Центрального європейського університету…
Далі

Google створює повноцінний квантовий комп’ютер, який реалізує одразу дві головні ідеї квантового обчислення

Чи вдасться перейти бар’єр та створити квантовий комп’ютер, про який мріють науковці? Науковці з Google та Університету Країни…