Дослідник змоделював мережу “Гри престолів” і знає, хто помре наступним

Черговий сезон гучного серіалу “Гра престолів” набирає обертів. Тим часом, дослідник з Центру мережевих наук Центрального європейського університету Мілан Яносов вирішив використати потужні наукові інструменти, щоби визначити імовірності смерті персонажів серіалу протягом двох фінальних сезонів.

Яносов створив мережеву модель, яка вмістила у собі 94 ключових персонажа “Гри престолів” та їхні зв’язки між собою. За допомогою цієї моделі дослідник зміг отримати досить точну оцінку імовірностей смерті кожного з них.

Мережа Вестероса та Big Data

Джерелом даних для моделювання Яносова став масив субтитрів з перекладом. У мережевій моделі Вестероса кожний вузол представляє окремого персонажа серіалу.

Мережева модель персонажів серіалу “Гра престолів”. Джерело: cns.ceu.edu

Дослідник розглядав сцени за участі персонажів як “елементарні одиниці соціальної взаємодії”. На їхній основі він побудував зв’язки між персонажами. Потім він оцінив ці зв’язки, виходячи з інтенсивності індивідуальної взаємодії по сценах. Іншими словами, пояснює Яносов:

“сцени – це певні графіки або кліки, які посилюють міцність зв’язків між усіма парами героїв, представлених окремо.”

Фінальна карта складалася близько з 400 вузлів та 3000 з’єднань. Вона також продемонструвала важливу роль кожного героя у серіалі.

До прикладу, Тіріон Ланістер з’єднує Дейнеріс Таргарієн з центром масиву, де великі спільноти персонажів концентруються довкола Королівської Гавані.

 

У моделі зв’язки між вузлами утворюють щільну мережу взаємовідносин між союзними та родинами, що борються між собою, які покладені в основу сюжету.

Таблиця 1: набір параметрів (на основі аналізу мережі) та цільові змінні (чи помер обраний персонаж за останні 6 сезонів) для п’яти випадкових героїв серіалу. Джерело: Milan Janosov

У процесі моделювання Яносов хотів визначити імовірність смерті кожного досі живого персонажа серіалу, порівнюючи їх з понад 60 іншими, що померли у попередні сезони.

“Ця проблема відповідає відомій проблемі відтоку, яку можна вирішити за допомогою різних класифікаційних алгоритмів.”

– зазначає Яносов.

Якщо вас цікавить галузь аналізу даних, Яносов використав алгоритм SVM, машину векторної підтримки та контрольовану модель навчання. Вона утилізує алгоритми навчання для регресивного аналізу та класифікації.

Імовірнісний спойлер

У своїй роботі Яносов презентував діаграму з десятком головних героїв серіалу, а також оцінку того, що вони помруть згідно з SVM алгоритмом.

Виявилось, що Тієна Сенд, позашлюбна дочка загиблого принца Оберіна Мартелла, має найбільше шансів покинути світ серіалу з імовірністю 95%. Другим кандидатом на загибель, на диво, виявилась улюблениця глядачів Дейнеріс Таргарієн з імовірністю 91%. Третім у списку йде емоційний та смілий Сірий Хробак. Командувач Бездоганних має шанс загинути з імовірністю 90%. Малий лорд Робін Аррін, який полюбляє відправляти “людей літати”, штовхаючи у прірву з гірської фортеці Аері. Його захоплення та грудне вигодовування передбачають йому смерть з імовірністю 90%. І нарешті – видатний Подрік Пейн, зброєносець Бріанни Тарт, опинився у одній лінії з Робіном Арріном на рівні 90%.

Шанси на загибель у персонажів “Гри престолів” згідно з моделлю Яносова. Джерело: scienceukraine.com | Milan Janosov

Наука надала й інші цікаві висновки щодо героїв топового серіалу:

  • Модель прогнозує Тіріону Ланістеру лише 52% на загибель.
  • У підступного Петіра Бейліша все одно менше шансів – 50%.
  • Останнім, хто має шанси на свою “смерть”, виявився Теон “Рік” Грейджой з імовірністю 50%.

На думку Яносова, його прогноз можна покращити, якщо врахувати й інші параметри: стать, приналежність до відомого “дому”, емоційність мови та ін. Він також відзначив, що модель можна було б покращити, якщо врахувати відмінності між художнім сценарієм та описом героїв у книгах Джорджа Р. Р. Мартіна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

6 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Просто додай води: дослідники експериментують з органічними напівпровідниками

Напівпровідники – це матеріали, які, на відміну від провідників та ізоляторів не виявляють постійних електричних властивостей. У певних…
Художнє зображення Тяньгун-1
Далі

Китайська космічна станція Тяньгун-1 впаде на Землю раніше, ніж вважалося

Перша китайська орбітальна станція-прототип “Тяньгун-1″, вагою 8,5 тонн, вийшла на критично низьку орбіту та поступово знижується. За словами…
Каракатиця
Далі

Восьминоги надихнули вчених на створення штучної маскувальної шкіри для роботів

Інженери з Корнельського університету повідомили, що їм вдалося розробити еластичну поверхню, яка відтворює тривимірні структури “камуфляжу” справжніх восьминогів…
Далі

Google створює повноцінний квантовий комп’ютер, який реалізує одразу дві головні ідеї квантового обчислення

Чи вдасться перейти бар’єр та створити квантовий комп’ютер, про який мріють науковці? Науковці з Google та Університету Країни…