Дослідники з IBM створили рекордний квантовий процесор на 50 кубітів

IBM

Науковці з IBM анонсували досягнення рекордного результату у перегонах з Google та іншими гігантами за першість у розробці потужних квантових комп’ютерів, здатних перевернути наші уявлення про комп’ютерні машини.

Новий рекордний прототип

За словами керівника відділу штучного інтелекту та квантового обчислення Даріо Гіла, науковці з IBM успішно створили та провели вимірювання першого прототипу квантового процесора з 50 квантовими бітами, також відомими як кубіти.

У компанії також заявили, що це перший випадок, коли було побудовано квантовий комп’ютер у таких масштабах.

IBM50Q кріостат процесор
Кріостат IBM з підключеним процесором на 50 квантових бітів (кубітів). Джерело: IBM

Квантове обчислення залишається граничною, з точки зору науки, технологією на початковій фазі свого розвитку. Вона використовує унікальні явища квантової фізики для реалізації математичних операцій на значно вищих швидкостях у порівнянні з будь-яким сучасним комп’ютером.

На думку професора з MIT Сета Ллойда, який не брав участі у роботі, в IBM залишаються прогалини у технології, проте анонс 50-кубітного процесора є ознакою визначного досягнення.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

6 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Google створює повноцінний квантовий комп’ютер, який реалізує одразу дві головні ідеї квантового обчислення

Чи вдасться перейти бар’єр та створити квантовий комп’ютер, про який мріють науковці? Науковці з Google та Університету Країни…