ПРИХОВАТИ

Дослідники з IBM створили рекордний квантовий процесор на 50 кубітів

IBM

Науковці з IBM анонсували досягнення рекордного результату у перегонах з Google та іншими гігантами за першість у розробці потужних квантових комп’ютерів, здатних перевернути наші уявлення про комп’ютерні машини.

Новий рекордний прототип

За словами керівника відділу штучного інтелекту та квантового обчислення Даріо Гіла, науковці з IBM успішно створили та провели вимірювання першого прототипу квантового процесора з 50 квантовими бітами, також відомими як кубіти.

У компанії також заявили, що це перший випадок, коли було побудовано квантовий комп’ютер у таких масштабах.

IBM50Q кріостат процесор
Кріостат IBM з підключеним процесором на 50 квантових бітів (кубітів). Джерело: IBM

Квантове обчислення залишається граничною, з точки зору науки, технологією на початковій фазі свого розвитку. Вона використовує унікальні явища квантової фізики для реалізації математичних операцій на значно вищих швидкостях у порівнянні з будь-яким сучасним комп’ютером.

На думку професора з MIT Сета Ллойда, який не брав участі у роботі, в IBM залишаються прогалини у технології, проте анонс 50-кубітного процесора є ознакою визначного досягнення.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Total
6
Shares
6 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Люстра квантового комп'ютера
Далі

IBM збирається відкрити потужності свого квантового комп’ютера для приватного сектора

Одна з найбільших у світі компаній з розробки програмного забезпечення ще нещодавно відзвітувала про чергове зниження прибутків за…
Далі

Графенові транзистори можуть зробити комп’ютери у 1000 разів швидшими

Команда дослідників з декількох університетів об’єднала свої зусилля, щоби створити новий тип транзисторів з графену. На відміну від…
Далі

Китайці здійснили квантову телепортацію з поверхні Землі на орбіту

Дві команди китайських дослідників встановили примітивний квантовий інтернет між супутником та лабораторією на Землі за допомогою явища квантового…
Далі

“Важка” математика: дослідники використали 200 терабайт для вирішення піфагорової трійки

Вчені анонсували комп’ютерний розв’язок піфагорової трійки. Вирішення цієї математичної проблеми з Теорії Рамсея виявилось найбільшим в історії.