Дослідники з IBM створили рекордний квантовий процесор на 50 кубітів

Науковці з IBM анонсували досягнення рекордного результату у перегонах з Google та іншими гігантами за першість у розробці потужних квантових комп’ютерів, здатних перевернути наші уявлення про комп’ютерні машини.

Новий рекордний прототип

За словами керівника відділу штучного інтелекту та квантового обчислення Даріо Гіла, науковці з IBM успішно створили та провели вимірювання першого прототипу квантового процесора з 50 квантовими бітами, також відомими як кубіти.

У компанії також заявили, що це перший випадок, коли було побудовано квантовий комп’ютер у таких масштабах.

IBM50Q кріостат процесор
Кріостат IBM з підключеним процесором на 50 квантових бітів (кубітів). Джерело: IBM

Квантове обчислення залишається граничною, з точки зору науки, технологією на початковій фазі свого розвитку. Вона використовує унікальні явища квантової фізики для реалізації математичних операцій на значно вищих швидкостях у порівнянні з будь-яким сучасним комп’ютером.

На думку професора з MIT Сета Ллойда, який не брав участі у роботі, в IBM залишаються прогалини у технології, проте анонс 50-кубітного процесора є ознакою визначного досягнення.

Читайте також:

Сподобалась стаття? Придбайте нам , а ми напишемо ще.
Повідомити про помилку: підкресліть текст та натисніть CTRL+Enter або
Валентин Солонечний
  • 64 записів
  • 0 дописів
Засновник Science Ukraine, науковий журналіст та популяризатор науки. Слідкує за розвитком гравітаційної астрономії, ДНК-медицини та термоядерного синтезу. Підтримує позитивізм та гуманне ставлення до природи.