Маск знайшов 27 мільйонів доларів на розробку інтерфейсу між мозком та комп’ютером

Нейронний шнур у Neuralink
Lieber et al., Nature NNANO.2015.115

Керівник Tesla та SpaceX Ілона Маск залучив 27 мільйонів доларів у проект Neuralink. Компанія була створена самим підприємцем минулого року і має на меті з’єднати мозок людини з комп’ютером.

Згідно з документом Комісії з цінних паперів та бірж США, дванадцять неназваних інвесторів придбали акції Neuralink на суму 27 млн доларів. Загалом на біржі торгувались акції Neuralink на суму 100 млн доларів.

У п’ятницю Маск пояснив у Twitter, що його компанія “не шукає інвесторів”.

Це може вказувати на те, що він сам може бути головним джерелом фінансування проекту, або ж угоди з інвесторами вже були підписані раніше.

Звіт Комісії також відкрив ім’я президента у майбутньому, можливо, найвпливовішої у світі компанії. Ним виявився дехто на ім’я Джаред Біршел (Jared Birchall).

Нейронний шнур

Маск заснував Neuralink минулого літа. Компанія має розробити мікроскопічні пристрої, які після введення у мозок зможуть з’єднати його з комп’ютером. Перший прототип обіцяють показати вже за 4 роки.

Таким чином, продукт компанії може допомогти людям з травмами мозку та тим, хто пережив інсульт, повернутись до спілкування. Хоча сама ідея комп’ютерного інтерфейсу для людських нейронів виглядає не такою обмеженою, адже таку технологію зможе використовувати будь-хто.

На думку Маска, нам потрібно створити “нейронний шнур”, який був би здатен перезарядити людський мозок новими можливостями. Це б дозволило людям мати рівні можливості в екзистенційній боротьбі з суперкомп’ютерами зі штучним інтелектом (ШІ). Такий пристрій також міг би створити умови для “консенсусної телепатії” між людьми.

4 Shares: