Боїнг зробив ставку на ядерний двигун з лазером

Авіаційна компанія Боїнг запатентувала лазерну силову установку для літаків. Мова йде про застосування потужних лазерів та ядерної реакції для створення реактивної тяги.

Наразі Boeing 787 Dreamliner обладнаний турбореактивними двигунами, які складаються з лопаті та турбіни, де стискається повітря. Останнє, перемішуючись з горючим паливом, створює реактивну силу. Двигун, який пропонує використовувати Боїнг, має працювати іншим чином. Загалом, така система може стати базовим двигуном на ракетах, снарядах та космічних шатлах.

патент на лазерний двигун

Принципова схема лазерного реактивного двигуна – патент Boeing/ Патентний офіс США

Потужні лазери випаровують радіоактивний матеріал, спричиняючи ядерний синтез – у результаті отримуємо невеликий термоядерний вибух. Побічними продуктами виступають утворені атоми водню та гелію, які виштовхуються з камери на великій швидкості, що створює тягу.

– описується у патенті.

У описі до застосування системи також пропонується заповнити корпус камери, де буде проходити реакція з ураном-238. Утворені під час синтезу нейтрони будуть поглинатись ізотопом, продукуючи неймовірну кількість тепла. По зовнішнім каналам циркулює спеціальний теплоносій (охолоджувач), який абсорбує це тепло та направляє його до турбіни та електрогенератора, який живить головні лазери.

Авторами патенту виступили Роберт Будіка (Robert Budica), Джеймс Хершберг (James Herzberg) та Френк Чендлер (Chandler). Заявник компанія Боїнг у Чикаго 2012 року.

Ніякої додаткової енергії

Синтез дейтерію та тритіяВсередині спеціальної камери утворюється так звана “гаряча пляма”. Мова йде про місце, на яке націлена система потужних лазерів. Саме туди потрапляють шматки термоядерного палива або “енергетичні пелети”. Для запуску термоядерного синтезу це має бути тритій та дейтерій.

І хоча ядерний синтез вже давно відомий людству, та навіть знайшов реалізацію (ТОКМАК, ITER, воднева бомба), інженери з американської компанії запропонували дійсно корисну річ. Вони використали інший радіоактивний елемент та продукт реакції синтезу (нейтрони), щоб запустити іншу реакцію розпаду та генерації тепла, яке можна утилізувати для живлення турбогенератора та лазерів. Тож, вони запропонували систему, яка повністю живиться від синтезу ізотопів водню.

Експерти тішаться, що Боїнг таки почав шукати альтернативу морально застарілим турбореактивним двигунам, які слугували основою авіа та космічних перельотів у XX столітті. Нова система здатна забезпечити майбутні космічні місії, роблячи найближче майбутнє ще більш перспективним…

3 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Атоми всередині атома: фізики створили екзотичну форму матерії – полярони Рідберґа

Міжнародна команда дослідників повідомила про успішне створення нової, екзотичної форми матерії, як досі існувала лише у теоретичних працях…
Далі

Великий адронний колайдер не зупиняється: відкрита нова система з п’яти квантових частинок

Сьогодні у ЦЕРН анонсували визначне відкриття, яке зробив один з детекторів Великого адронного колайдера LHCb. Дослідники зафіксували одразу…