П’ята фундаментальна взаємодія?

Команда фізиків з Каліфорнійського Університету (University of California) виклала статтю на препринт (зі статтями до друку) сервері arXiv, в якій вони зробили припущення, що робота виконана угорською командою минулого року, можливо, виявила існування п’ятої сили природи.

Ця робота, звичайно, викликала певне хвилювання в фізичній спільноті, так що деякі дослідники вирішили відтворити експерименти, проведені в Угорському інституті ядерних досліджень.

Угорська команда під керівництвом Атілли Красногоркаі (Attila Krasznahorkay) вивчала можливе існування темних фотонів ­- аналогу звичайних фотонів, які взаємодіють з темною матерією. Вони опромінювали протонами зразки Літію­-7, в результаті чого утворювалися ядра нестабільного Берилію­-8. Останні розпадалися та випромінювали пару електрон-­позитрон (негативного електрона та його позитивного близнюка). На їхнє здивування, замість “провалу”, що узгоджувалося б з наявною теорією, вони виявили невеликий “виступ”, який дослідники приписали утворенню невідомої частинки, масою приблизно 17 МеВ.

Електрон-позитронний спектрометр, Угорщина

Фізики з Інституту ядерних досліджень в Дебрецені, Угорщина, кажуть, цей апарат — електрон-позитронний спектрометр — знайшов докази існування нової фундаментальної частинки. Джерело: MTA-Atomki

Результати своїх спостережень команда виклала на сервер arXiv, а пізніше опублікувала в журналі Physical Review Letters.

Їхня стаття не привертала багато уваги, аж поки вчені з Каліфорнійського Університету не виклали свою статтю, в якій припустили, що нова частинка не є темним фотоном, а натомість, можливо, є X-бозоном, який, як вони припускають, може нести надкоротку силу, яка діє на відстанях атомного ядра. Тобто силу, яка не є однією з чотирьох відомих фундаментальних взаємодій, що лежать в основі сучасної фізики.

1 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Фізики відновлюють технологію торієвих ядерних реакторів

Науковці з нідерландського центру ядерних досліджень NRG повернулися до технологій 70-х років, щоби вирішити енергетичні проблеми майбутнього.
Далі

Дослідники збираються використати ВАК як пастку для темної матерії

Після ідентифікації бозона Гіггза та прискорення екстремально іонізованих атомів свинцю, вчені розробили новий метод пошуку та “захоплення” частинок…
Плазма на термоядерному реакторі Wendelstein 7-X
Далі

Німецький термоядерний реактор Wendelstein 7-X встановив світовий рекорд

В останньому циклі випробувань німецький експериментальний термоядерний реактор продемонстрував високі показники температури та густини плазми, а також встановив…