Великий адронний колайдер зафіксував нову квантову частинку – унікальний баріон

Новий баріон Xicc LHCb
Новий баріон Xicc вперше спостерігали на детекторі LHCb. Джерело: Daniel Dominguez/CERN

Підвищення потужностей найбільшого квантового прискорювача у світі не було даремним: чергове зіткнення принесло фізикам нову квантову частинку з родини баріонів.

Він складається з двох “чарівних” c-кварків та одного верхнього u-кварка. Таку конфігурацію пророкували чинні теорії квантової механіки, однак фізики шукали її роками.

Довгоочікуваний баріон з’явився під час аналізу зіткнення в детекторі експерименту LHCb, який являє собою частину Великого адронного колайдера у CERN та спеціалізується на вивченні порушень CP-симетрії.

Анімація реального зіткнення протонів на Великому адронному колайдері у 2010 році.
Джерело: ATLAS Experiment

Нагадуємо, у березні ми повідомляли, як фізикам з LHCb вдалось зафіксувати п’ять нових мультикварків.

Важковаговик з чарівними кварками

Баріонами у квантовій фізиці називають родину важких квантових частинок. Найбільш знайомі нам баріони – це протони та нейтрони. Вони також складаються з трьох дрібніших частинок – кварків, проте відкритий на LHCb баріон має майже у тричі більшу масу ніж у протона. Енергія Xicc++ складає 3621 МеВ, що відповідає категорії справжнього важковаговика у Стандартній моделі.

“Відкриття баріона з двома важкими кварками представляє значний інтерес та надасть нам унікальний інструмент для подальших експериментів з квантової хромодинаміки, теорії, яка описує сильну взаємодію, одну з чотирьох фундаментальних сил.”

– зазначив у прес-релізі Джованні Пасалева, прес-секретар об’єднання LHCb –

“Такі частинки допоможуть нам зміцнити силу прогнозування наших теорій.”

Дослідники очікують нових можливостей, щоби вивчити параметри розпаду та утворення нової квантової частинки. Тепер у них буде можливість розпочати пошуки інших баріонів з важкими кварками всередині та перевірити на міцність власні теорії.

3 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Дослідники збираються використати ВАК як пастку для темної матерії

Після ідентифікації бозона Гіггза та прискорення екстремально іонізованих атомів свинцю, вчені розробили новий метод пошуку та “захоплення” частинок…
Фрактали у рідині
Далі

Рідкий метал несподівано почав набувати форми фракталів у електричному полі

Дослідники з Університету штату Північна Кароліна виявили, що під дією слабкої напруги рідкий метал індій-галій (EGaIn) починає утворювати самоподібні…
Далі

Фізики відкрили новий та значно потужніший тип субатомного синтезу

Група фізиків анонсувала відкриття нового субатомного явища, настільки потужного, що це змусило їх спочатку задуматись про небезпеку публікації.
Далі

Великий адронний колайдер не зупиняється: відкрита нова система з п’яти квантових частинок

Сьогодні у ЦЕРН анонсували визначне відкриття, яке зробив один з детекторів Великого адронного колайдера LHCb. Дослідники зафіксували одразу…