Астрономи знайшли самотню планету-безхатько, що дрейфує за 95 світлових років від нас

ЛЮСТРАЦІЯ САМОТНЬОЇ ПЛАНЕТИ. NASA/JPL-CALTECH

2MASS J1119-1137 залишається дуже молодою планетою гігантського розміру, яка знаходиться у вільному “плаванні”.

Вчені вважають, що вік зафіксованого об’єкта становить 10 мільйонів років. Якщо порівнювати цю цифру з віком Всесвіту (13.5 мільярдів років), 2MASS J1119-1137 можна по праву назвати “дитиною”.

2MASS J1119-1137 є частиною наймолодшої групи зірок неподалік нашої Сонячної системи, а її маса становить від 4.3 до 7.6 мас Юпітера. Через це 2MASS J1119-1137 важко назвати “крихіткою”, радше — чимось середнім між газовим гігантом та коричневим карликом.

w640 08bce
2MASS J1119-1137 та скупчення зірок TW Hydrae вільно дрейфують у космосі. Фото: David Rodriguez / Jacqueline Faherty / Jonathan Gagné / Stanimir Metchev.

2MASS J1119-1137 рухається у скупченні зірок під назвою TW Hya Association. Самотню планету зафіксували через надмірне випромінювання у інфрачервоному спектрі, яким відрізняються “теплі” об’єкти. Для цього був використаний інфрачервоний телескоп NASA – WISE.

Вона випромінює набагато більше світла у інфрачервоній частині спектру, ніж ми б очікували побачити у старої та схололої планети.

– розповів член команди астрономів Кендра Келлог з Університету Західного Онтаріо.

Астрономам набагато простіше зафіксувати рух планет-безхатченків, оскільки вони не поглинаються світлом від батьківських зірок.

0 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Нестандартний підхід: астрономи виміряли діаметр віддалених зір за допомогою гамма-телескопів

Група астрономів з Гарвардського та Смітсоніанівського центрів астрофізики та з Університету Юти повідомила, що їм вдалося виміряти діаметр…