ПРИХОВАТИ

Дослідження демонструє суттєві докази того, що Всесвіт – голограма

Дослідження британських, канадських та італійських вчених надало, на думку дослідників, перший наочний доказ того, що наш Всесвіт може бути великою та складною голограмою.

Фізики та астрофізики, які досліджують неоднорідності в реліктовому випромінюванні, виявили суттєві докази, що підтверджують голографічне пояснення Всесвіту. Щоправда, вони зауважують, що теорія інфляції пояснює ці неоднорідності так само добре. Свої висновки вони опублікували в журналі Physical Review Letters.

Голографічний Всесвіт – ідея вперше запропонована в 1990-х роках. Згідно з цією ідеєю, вся інформація, яка становить нашу тривимірну “реальність” (а також – час) міститься на її кордоні, який є двовимірною поверхнею.

– пояснює професор математичних наук в Університеті Саутгемптона Костас Скендеріс –

“Уявіть собі, що все, що ви бачите, відчуваєте і чуєте в трьох вимірах (плюс ваше сприйняття часу), насправді, виходить з плаского двовимірного поля. Це схоже на  звичайні голограми, де тривимірне зображення закодоване в двовимірній поверхні, як наприклад, в голограмі на кредитній карті. Але, на цей раз, закодований увесь Всесвіт”.

Хоча це і не приклад з голографічними властивостями, але для розуміння цілком згодиться. Коли ми дивимось 3D-кіно в кінотеатрі, ми бачимо картинки, які мають висоту, ширину і, найголовніше, – глибину. Але ж, насправді, це все відбувається на пласкому 2D-екрані. Різниця лише в тому, що в нашому 3D Всесвіті, ми можемо торкатися об’єктів, а “проекція” є “реальною” з нашої точки зору.

В останні десятиліття розвиток телескопів та сенсорного обладнання дозволили вченим виявити величезну кількість даних, прихованих в “білому шумові” або мікрохвильовому випромінюванні, що залишилися з самого моменту створення Всесвіту. Використовуючи цю інформацію, команда вчених з Об’єднаного Королівства, Італії та Канади змогла зробити складні порівняння отриманих даних з теоретичними поясненнями згідно з квантовою теорією поля. Вони виявили, що деякі з найпростіших квантових теорій поля могли б пояснити майже всі космологічні спостереження раннього Всесвіту.

“Голографічний Всесвіт – величезний стрибок вперед в нашому розумінні структури і процесу створення Всесвіту. Загальна теорія відносності Айнштайна пояснює дуже добре майже все у Всесвіті, що стосується великого масштабу. Але починає розпадатись, коли постає питання погодження Всесвіту чи механізмів на квантовому рівні.”

– коментує дослідження професор Костас Скендеріс –

Вчені працювали протягом багатьох десятиліть, щоб об’єднати теорію гравітації Айнштайна та квантову теорію. Деякі вважають, що поняття голографічного Всесвіту зможе примирити ці дві теорії. Я сподіваюся, що наше дослідження наблизить нас на ще один крок до цього.”

Вчені сподіваються, що їх дослідження дозволить поглибити наше розуміння раннього Всесвіту і пояснити, як виникли простір та час.

Total
2
Shares
2 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Це схоже на зіткнення чорної діри та нейтронної зорі – дослідники

Нова ера астрономічних спостережень, яку відкрили детектори гравітаційних хвиль, схоже, принесла чергове відкриття: на думку австралійських та американських…
Далі

Гравітаційні хвилі та 6 питань космології, які вони можуть вирішити

Тепер, коли дослідники LIGO підтвердили реєстрацію гравітаційних хвиль, варто приділити увагу практичним питанням, на які може вплинути сенсаційне…
Далі

Дивний парадокс «квантового голубника» знайшов своє підтвердження

Команда дослідників з Каліфорнії провела експеримент, який підтвердив так званий парадокс «квантового голубника». Це один із перших експериментів,…
Далі

Застосування інфрачервоних спостережень дозволило уточнити відстань до 150 мільйонів зір, відкритих “Gaia”

Дані з космічного телескопа Gaia та Європейської південної обсерваторії допомогли дослідникам встановити відстань до 150 мільйонів зірок.