НАСА провели другий раунд експериментів з вогнем у космосі

На космічному кораблі Cygnus NASA провели другий етап своїх експериментів з вогнем в космосі під назвою Saffire-2. Спалюючи дев’ять зразків з різних матеріалів, науковці порівнювали їхню займистість в умовах невагомості (мікрогравітації) та на Землі.

Тестам піддали: матеріал з суміші бавовни та скловолокна та Nomex (незаймистий матеріал, що використовується для виготовлення спеціальних космічних сумок). Також спалили лист з органічного скла, з якого робляться вікна в космічних кораблях та чотири силіконових зразки різної товщини.

Дослідники з команди Saffire ще не опублікували результати експериментів, але вони випустили відео двох експериментів зі зразками з Nomex (зразок 7) та органічного скла (зразок 9).

Експеримент Saffire-2: зразок 7 з Nomex. Джерело: NASA Metrics

NASA планує провести ще декілька експериментів з вогнем в космосі. Під час третього експерименту команда Saffire збирається спалити великий шматок матеріалу, як вона це зробила під час Saffire-1, коли було спалено зразок з суміші бавовни та скловолокна розміром 40×95 см. Той експеримент став найбільшим космічним експериментом з вогнем. Результати, що будуть отримані під час цих експериментів дозволять зробити космічні подорожі безпечнішими. Особливо, довготривалі подорожі, такі як політ на Марс чи до астероїдів.

Сподобалась стаття? Придбайте нам , а ми напишемо ще.
Повідомити про помилку: підкресліть текст та натисніть CTRL+Enter або
Ілля Дьока
  • 24 записів
  • 0 дописів
Ілля приєднався до Science Ukraine у 2016 році. Має вищу освіту у прикладній фізиці. Здебільшого пише про космос, технології, фундаментальну та прикладну фізику.