ПРИХОВАТИ

У NASA готові розкрити подробиці місії до Сонця: що відомо про Solar Probe Plus?

Художнє зображення Solar Probe Plus на орбіті після зльоту. JHU/APL

У середу, 31 травня, представники NASA розкриють подробиці безпрецендентної місії до атмосфери Сонця під назвою Solar Probe Plus.

За повідомленням агентства, перша космічна місія до сонячної плазми запланована на літо 2018 року. Solar Probe Plus вартістю 1,5 мільярда доларів має вийти на орбіту на відстані 6 мільйонів кілометрів від поверхні зорі, зустрівшись з досі невідомими рівнями радіації та температури.

Отримані дані допоможуть не тільки побудувати нові моделі прогнозування космічної погоди у Сонячній системі, але й відповісти на питання про те, як працює фізика на поверхні Сонця.

Стрибок до фотосфери

Ближче до серпня наступного року NASA надішле Solar Probe Plus у довгу мандрівку на “важкій” ракеті Delta IV-Heavy. Перш ніж потрапити на заплановану орбіту, апарат подолає чималу відстань, зробивши сім обертів довкола Венери, та проведе ще сім років на еліптичній орбіті біля Сонця.

Траєкторія руху SPP до виходу на орбіту навколо Сонця. JHU/APL

Остаточна орбіта буде проходити на відстані 6 мільйонів кілометрів від поверхні Сонця або фотосфери. І хоча місія не включатиме безпосереднього занурення у плазму, цієї відстані буде достатньо для зустрічі з потужним сонячним вітром та магнітними полями, що оточують зорю. Апарату доведеться мати справу з температурою у 1400 °C та захищати від шалених потоків заряджених частинок власне бортове обладнання.

Головними технічними досягненнями цього проекту стануть тепловий щит та система охолодження.

Тепловий щит являє собою вуглецевий композит завтовшки 11,5 см, здатний протистояти температурі у 1400 °C. Використання вуглецевого композиту дійсно дозволяє нам робити значно складніші речі.

розповів виданню Science Alert Бред Такер з Дослідницької школи астрономії та астрофізики Національного університету Австралії –

Розуміння сонячної активності та прогнозування на основі цього погоди є надзвичайно важливим, якщо ми хочемо, щоби люди більше досліджували космос, жили та працювали на Місяці чи на Марсі.

Однією з загадок поверхні Сонця залишається температура її корони. Вченим досі не вдалось пояснити, чому речовина у фотосфері має температуру близько 5500 градусів за Цельсієм, коли у її зовнішній частині – короні – вона досягає мільйонів градусів.

Solar Probe Plus має наблизитися до Сонця достатньо близько, щоби вивчити ці зоряні механізми та задовольнити нашу цікавість.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Total
3
Shares
3 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Гравітаційні хвилі та 6 питань космології, які вони можуть вирішити

Тепер, коли дослідники LIGO підтвердили реєстрацію гравітаційних хвиль, варто приділити увагу практичним питанням, на які може вплинути сенсаційне…
Далі

Це схоже на зіткнення чорної діри та нейтронної зорі – дослідники

Нова ера астрономічних спостережень, яку відкрили детектори гравітаційних хвиль, схоже, принесла чергове відкриття: на думку австралійських та американських…
Далі

Дивний парадокс «квантового голубника» знайшов своє підтвердження

Команда дослідників з Каліфорнії провела експеримент, який підтвердив так званий парадокс «квантового голубника». Це один із перших експериментів,…
Далі

Застосування інфрачервоних спостережень дозволило уточнити відстань до 150 мільйонів зір, відкритих “Gaia”

Дані з космічного телескопа Gaia та Європейської південної обсерваторії допомогли дослідникам встановити відстань до 150 мільйонів зірок.