ПРИХОВАТИ

NASA вивчає тверді об’єкти в одному з кілець Сатурна

F16QA та F16QB у F-кільці Сатурна NASA/JPL-Caltech/Space Science Institute

У часи, коли французький астроном Джованні Кассіні спостерігав за супутниками Сатурна, інші дослідники вважали, що дивні кільця планети є суцільними та твердими структурами. Однак, сам Кассіні так не думав.

Цьому астроному належить відкриття чотирьох супутників Сатурна: Япетуса, Реї, Діона та Тетіса. Він першим побачив, що кільця довкола Сатурна не є однорідними та суцільними. Кассіні також відкрив проміжок у кільцях, який назвали на його честь Розколиною Кассіні.

Huygens Systema Saturnium
“Система Сатурніум” (Systema Saturnium) Християна Гюйгенса, 1659 р.

Через понад три сторіччя космічний апарат під назвою “Кассіні-Гюйгенс” (Cassini-Huygens) досліджує кільця та супутники Сатурна на відстані менш ніж одного мільйона кілометрів. Тим часом, дослідників на Землі цікавлять два об’єкти, які постійно залишаються у цьому поясі: F16QA (на фото ліворуч) та F16QB (на фото праворуч). Вчені помітили, що ці два тверді об’єкти регулярно зіштовхуються з яскравим ядром кільця F, викликаючи справжнє світлове шоу.

Спеціалісти з NASA вважають, що орбіти F16QA та F16QB зміщуються іншим супутником Сатурна Прометеєм. Врешті-решт, їхні орбіти можуть змінитися, що призведе до нових колізій та яскравих спалахів.

Total
0
Shares
0 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Це схоже на зіткнення чорної діри та нейтронної зорі – дослідники

Нова ера астрономічних спостережень, яку відкрили детектори гравітаційних хвиль, схоже, принесла чергове відкриття: на думку австралійських та американських…
Далі

Гравітаційні хвилі та 6 питань космології, які вони можуть вирішити

Тепер, коли дослідники LIGO підтвердили реєстрацію гравітаційних хвиль, варто приділити увагу практичним питанням, на які може вплинути сенсаційне…
Далі

Дивний парадокс «квантового голубника» знайшов своє підтвердження

Команда дослідників з Каліфорнії провела експеримент, який підтвердив так званий парадокс «квантового голубника». Це один із перших експериментів,…
Далі

Застосування інфрачервоних спостережень дозволило уточнити відстань до 150 мільйонів зір, відкритих “Gaia”

Дані з космічного телескопа Gaia та Європейської південної обсерваторії допомогли дослідникам встановити відстань до 150 мільйонів зірок.