ПРИХОВАТИ

Новорічна комета осяює небо північної півкулі

Комета Хонда — Мркоса — Пайдушакової у 2011 році

Саме зараз у небі над нами палає новорічна комета Хонди-Мркоса-Пайдушакової. Побачити її можна біля місячного серпанку увечері.

Яскравість комети 45P почала наростати ще з 15 грудня. Астрономи запевняють, що за наявності бінокля або телескопа можна побачити її зеленувату головну частину та розтягнутий хвіст. Водночас, навіть для неозброєного ока вона залишається найяскравішим об’єктом у північному небі після місяця.

 

 

Комета Хонда — Мркоса — Пайдушакової у 2011 році
Світлина комети 45P/Хонди-Мркоса-Пайдушакової 1 жовтня 2011 року – її попередній візит. Джерело: NASA JPL

Комета Хонди – Мркоса – Пайдушакової була відкрита 3 грудня 1948 японським астрономом Мінору Хондою як об’єкт 9 зоряної величини. Незалежно від Хонди, комета була також відкрита чеським астрономом Антоніном Мркоса і словацьким астрономом Людмилою Пайдушаковою. Комета спостерігалася в усі свої повернення, крім 1959 року. Найбільш вдалим було повернення 1995/1996 року. Тоді блиск комети досяг 6,5 зоряної величини. 15 серпня 2011 року комета Хонди – Мркоса – Пайдушакової пройшла досить близько, на відстані 0,06 а. о. (9 млн км) від Землі.

Яскравість комет та їхня видимість з Землі дуже змінюється в залежності він непередбачуваних процесів на їхній поверхні. Вчені обіцяють, що 45P буде видно впродовж декількох тижнів у січні 2017-го.

Незвані хвостаті гості

45P не єдина комета, яка завітала до нас до новорічних свят. Вчені з проекту NEOWISE зафіксували чергову комету, що наближається, у жовтні минулого року. Об’єкт  також буде помітний у північній півкулі впродовж першого тижня січня 2017 року. У цей же час, інша комета під назвою Каталіна з’являтиметься на небі перед світанком.

Вона рухається все далі на південь кожен день, і наблизиться до найближчої точки біля Сонця всередині орбіти Меркурія 14 січня, перш ніж відправитись назад до зовнішніх кордонів Сонячної системи, рухаючись по орбіті, яка займає у неї тисячі років.

заявили у NASA.

Знайти C/2016 U1 NEOWISE можна за допомогою карти зоряного неба.

Total
0
Shares
0 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Гравітаційні хвилі та 6 питань космології, які вони можуть вирішити

Тепер, коли дослідники LIGO підтвердили реєстрацію гравітаційних хвиль, варто приділити увагу практичним питанням, на які може вплинути сенсаційне…
Далі

Це схоже на зіткнення чорної діри та нейтронної зорі – дослідники

Нова ера астрономічних спостережень, яку відкрили детектори гравітаційних хвиль, схоже, принесла чергове відкриття: на думку австралійських та американських…
Далі

Дивний парадокс «квантового голубника» знайшов своє підтвердження

Команда дослідників з Каліфорнії провела експеримент, який підтвердив так званий парадокс «квантового голубника». Це один із перших експериментів,…
Далі

Застосування інфрачервоних спостережень дозволило уточнити відстань до 150 мільйонів зір, відкритих “Gaia”

Дані з космічного телескопа Gaia та Європейської південної обсерваторії допомогли дослідникам встановити відстань до 150 мільйонів зірок.