Перше фото з орбіти Юпітера від Юнони

У NASA опублікували перше фото, зняте космічним зондом Юнона, після прибуття на орбіту Юпітера минулого тижня.

Юнона успішно увійшла на розраховану орбіту довкола Юпітера 4 липня, викликавши захоплення команди NASA, а також усіх любителів астрономії та космосу по всьому світу. Під час зближення зонд опинився у інтенсивному радіаційному полі Юпітера, яке могло вивести з ладу бортові інструменти, тому камеру довелось тимчасово вимкнути для безпеки.

Велике червоне око — це гігантська штормова воронка, вдвічі більша за Землю.“Очі” Юнони повернули у стрій 10 липня. У результаті, світ отримав приголомшливе фото червоної плями Юпітера та трьох його супутників. Четвертий супутник — Калісто — не потравив у поле зору камери.

З часом знімки будуть ставати кращими, адже цей було зроблено з відстані 4.3 мільйона кілометрів. Незабаром Юнона знову зблизиться з Юпітером та пролетить на відстані близько 4000 кілометрів від густих хмар.

Фото з високою роздільною здатністю слід очікувати у кінці серпня. Тим часом вчені будуть проводити налаштування та калібрування бортових інструментів космічного зонда вартістю понад 1 мільярд доларів.

Протягом наступних 18 місяців Юнона спробує проаналізувати внутрішню структуру найбільшої планети Сонячної системи. Вчені сподіваються отримати інформацію про хімічний склад та процеси, які відбуваються у бурхливій атмосфері Юпітера.

Цікаві факти про Юпітер

  • Хімічний склад Юпітера більше нагадує склад зорі: він містить багато водню та гелію.
  • Під екстремальним тиском водень перетворюється у рідину, яка проводить електрику.
  • Юпітер має у 11 разів більший діаметр та у 300 разів масивніший за Землю.
  • Широкі смуги у атмосфері Юпітера утворюються потужними західними та східними вітрами.
  • Велике червоне око — це гігантська штормова воронка, вдвічі більша за Землю.

Юнона стане першим космічним зондом людей, який настільки близько наблизиться до газового гіганта.

0 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Де шукати життя: дослідники знайшли новий зв’язок між обертанням планет та їхнім кліматом

Нещодавно опубліковані дослідження докорінно змінюють наше уявлення про те, як формуються планети, здатні стати домом для живих істот. Вивчаючи…
Далі

Фундаментальне рівняння квантової фізики описало структуру дисків та кілець у космосі

Співробітник Каліфорнійського технологічного інституту Костянтин Батигін опублікував роботу, у якій він доводить, що існування та еволюцію деяких астрономічних…