Оновлений детектор гравітаційних хвиль VIRGO приєднується до масиву для спостережень

VIRGO інтерферометр
Комплекс VIRGO неподалік Пізи, Італія. Джерело: © EGO, Cascina, Pisa, Italien

Ера гравітаційних спостережень у астрономії розпочата. Після першої в історії реєстрації гравітаційних хвиль у 2016 році, дослідники продовжують другу серію вимірювань вже на оновлених детекторах.

1 серпня надійшло повідомлення, що у стрій повернувся інтерферометр VIRGO – третій дослідний комплекс з лазерним устаткуванням для фіксації збурень простору-часу, розташований у місті Піза, Італія. Ще два інтерферометри комплексу LIGO розташовані у США.

Художнє зображення зіткнення чорних дір. Джерело: LIGO/Caltech/MIT/Sonoma State (Aurore Simonnet)

VIRGO та LIGO почали збирати дані у режимі налаштування ще всередині червня. Обидва детектори увійшли у другу фазу спостережень за гравітаційними хвилями “Observation Run 2”, яка продовжиться до 25 серпня 2017 року вже оновленими. Європейські інженери продовжували працювати з VIRGO, щоби прибрати інструментальний шум, який виникав на обладнанні інтерферометра, та вдвічі збільшити рівень охоплення неба.

Третя серія спостережень на комплексі LIGO-VIRGO запланована на осінь 2018 року. Тим часом, від дослідників гравітаційних хвиль можна чекати нових відкриттів.

17 червня одночасно три інтерферометри та гравітаційні детектори LIGO-VIRGO зафіксували одне гравітаційне збурення.

Дивіться також:

Total
2
Shares
2 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Офіційно: одразу три детектори зафіксували гравітаційні хвилі від пари чорних дір

Щойно на прес-конференції в Італії представники об’єднаної наукової групи офіційно підтвердили першу в історії спостережень реєстрацію гравітаційних хвиль…
Далі

На кометі Чурюмова-Герасименко знайдені інгредієнти життя

Головні хімічні елементи, необхідні для зародження життя, знайдені зондом Європейського космічного агентства “Розетта” на кометі 67p/Чурюмова-Герасименко майже через…