Оновлений детектор гравітаційних хвиль VIRGO приєднується до масиву для спостережень

VIRGO інтерферометр
Комплекс VIRGO неподалік Пізи, Італія. Джерело: © EGO, Cascina, Pisa, Italien

Ера гравітаційних спостережень у астрономії розпочата. Після першої в історії реєстрації гравітаційних хвиль у 2016 році, дослідники продовжують другу серію вимірювань вже на оновлених детекторах.

1 серпня надійшло повідомлення, що у стрій повернувся інтерферометр VIRGO – третій дослідний комплекс з лазерним устаткуванням для фіксації збурень простору-часу, розташований у місті Піза, Італія. Ще два інтерферометри комплексу LIGO розташовані у США.

Художнє зображення зіткнення чорних дір. Джерело: LIGO/Caltech/MIT/Sonoma State (Aurore Simonnet)

VIRGO та LIGO почали збирати дані у режимі налаштування ще всередині червня. Обидва детектори увійшли у другу фазу спостережень за гравітаційними хвилями “Observation Run 2”, яка продовжиться до 25 серпня 2017 року вже оновленими. Європейські інженери продовжували працювати з VIRGO, щоби прибрати інструментальний шум, який виникав на обладнанні інтерферометра, та вдвічі збільшити рівень охоплення неба.

Третя серія спостережень на комплексі LIGO-VIRGO запланована на осінь 2018 року. Тим часом, від дослідників гравітаційних хвиль можна чекати нових відкриттів.

17 червня одночасно три інтерферометри та гравітаційні детектори LIGO-VIRGO зафіксували одне гравітаційне збурення.

Дивіться також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Фундаментальне рівняння квантової фізики описало структуру дисків та кілець у космосі

Співробітник Каліфорнійського технологічного інституту Костянтин Батигін опублікував роботу, у якій він доводить, що існування та еволюцію деяких астрономічних…
Далі

Підтверджено нову реєстрацію гравітаційних хвиль від злиття чорних дір

15 листопада дослідники з гравітаційно-хвильової інтерферометричної обсерваторії LIGO підтвердили чергову реєстрацію гравітаційних хвиль, які вдарили у Землю цього…