ПРИХОВАТИ

Оновлений детектор гравітаційних хвиль VIRGO приєднується до масиву для спостережень

VIRGO інтерферометр
Комплекс VIRGO неподалік Пізи, Італія. Джерело: © EGO, Cascina, Pisa, Italien

Ера гравітаційних спостережень у астрономії розпочата. Після першої в історії реєстрації гравітаційних хвиль у 2016 році, дослідники продовжують другу серію вимірювань вже на оновлених детекторах.

1 серпня надійшло повідомлення, що у стрій повернувся інтерферометр VIRGO – третій дослідний комплекс з лазерним устаткуванням для фіксації збурень простору-часу, розташований у місті Піза, Італія. Ще два інтерферометри комплексу LIGO розташовані у США.

Художнє зображення зіткнення чорних дір. Джерело: LIGO/Caltech/MIT/Sonoma State (Aurore Simonnet)

VIRGO та LIGO почали збирати дані у режимі налаштування ще всередині червня. Обидва детектори увійшли у другу фазу спостережень за гравітаційними хвилями “Observation Run 2”, яка продовжиться до 25 серпня 2017 року вже оновленими. Європейські інженери продовжували працювати з VIRGO, щоби прибрати інструментальний шум, який виникав на обладнанні інтерферометра, та вдвічі збільшити рівень охоплення неба.

Третя серія спостережень на комплексі LIGO-VIRGO запланована на осінь 2018 року. Тим часом, від дослідників гравітаційних хвиль можна чекати нових відкриттів.

17 червня одночасно три інтерферометри та гравітаційні детектори LIGO-VIRGO зафіксували одне гравітаційне збурення.

Дивіться також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Total
2
Shares
2 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Це схоже на зіткнення чорної діри та нейтронної зорі – дослідники

Нова ера астрономічних спостережень, яку відкрили детектори гравітаційних хвиль, схоже, принесла чергове відкриття: на думку австралійських та американських…
Далі

Гравітаційні хвилі та 6 питань космології, які вони можуть вирішити

Тепер, коли дослідники LIGO підтвердили реєстрацію гравітаційних хвиль, варто приділити увагу практичним питанням, на які може вплинути сенсаційне…
Далі

Дивний парадокс «квантового голубника» знайшов своє підтвердження

Команда дослідників з Каліфорнії провела експеримент, який підтвердив так званий парадокс «квантового голубника». Це один із перших експериментів,…
Далі

Застосування інфрачервоних спостережень дозволило уточнити відстань до 150 мільйонів зір, відкритих “Gaia”

Дані з космічного телескопа Gaia та Європейської південної обсерваторії допомогли дослідникам встановити відстань до 150 мільйонів зірок.