Через 40 років загадку космічного сигналу “Вау!” розкрито

Звістка від позаземних цивілізацій може надійти до нас у вигляді радіосигналу.

Майже 40 років тому, 15 серпня 1977 року, радіотелескоп “Велике Вухо” зафіксував дивний космічний радіосигнал, який поширювався у вузькому діапазоні. Астроном Джеррі Ейман з проекту “SETI” був настільки вражений неочікуваними характеристиками сигналу, що зробив примітку на роздруківці з даними з підписом “Wow!”.

Детектор попередньо показав, що джерелом сигналу була група зірок у сузір’ї Ксі Стрільця. Коливання мали незвичне співвідношення рівня сигналу до шуму, тому одразу стали найвизначнішим свідченням можливого існування позаземного інтелекту у космосі.

Протягом наступних 40 років “Вау!” залишався предметом обговорення численних астрономічних з’їздів та конференцій, де експерти з різних країн світу разом з журналістами шукали відповідь на питання: “Чи самотні ми у Всесвіті?”. І багато хто з них вірив, що це було реальним підтвердженням існування позаземного життя.

Діаграма з даними “Вау!” сигналу. Обсерваторія “Велике Вухо” та NAAPO.

Пара комет

“Вау!” міг би й надалі надихати розуми дослідників та аматорів, якби не професор Антоніо Періс з Коледжу Сент-Пітерсбург, штат Флорида. У своїй праці, яка була нещодавно опублікована в журналі  Journal of the Washington Academy of Sciences, Періс надає просте пояснення таємничому сигналу з зірок.

На його думку, джерелом сигналу була пара комет 266P/Christensen та 335P/Gibbs, а точніше, – великі хмари водню, що простягаються від них на мільйони кілометрів. Водень також випромінює радіо хвилі на частоті 1420 МГц, а ці дві комети, як виявилось, на момент реєстрації “Вау!”-сигналу знаходились неподалік визначеної області. У дослідженні також зазначається, що сигнал 266P/Christensen за своїми характеристиками також відповідає запису “Вау!”.

Не останній підозрілий сигнал

Дослідження професора Періса могло дещо розчарувати прихильників конспірологічних теорій та позаземного розуму, однак воно не відкидає інші можливості для такого аналізу. Проект пошуку існування позаземного інтелекту SETI продовжує свою роботу й досі, однак у його розпорядженні тепер знаходяться більш витончені та сучасні радіотелескопи ніж “Велике Вухо”.

Врешті-решт, ми живемо у часи, коли у гру вступає нове покоління супер телескопів та космічних обсерваторій, а самі прибульці можуть спілкуватись за допомогою сигналів, які досі здавались нам лише частиною космічного шуму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

3 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Український тритомник з астрофізики отримав нагороду від Міжнародної академії астронавтики

Щорічна нагорода «Найкраща книга в галузі фундаментальних наук» від Міжнародної академії астронавтики (МАА) дісталась українським вченим за їхню працю…
Далі

Підтверджено нову реєстрацію гравітаційних хвиль від злиття чорних дір

15 листопада дослідники з гравітаційно-хвильової інтерферометричної обсерваторії LIGO підтвердили чергову реєстрацію гравітаційних хвиль, які вдарили у Землю цього…
Далі

Дивний парадокс «квантового голубника» знайшов своє підтвердження

Команда дослідників з Каліфорнії провела експеримент, який підтвердив так званий парадокс «квантового голубника». Це один із перших експериментів,…