1 min read

Обсерваторія Аресібо повернулась у стрій з новими знімками астероїда Фаетон

Обсерваторія Аресібо повернулась у стрій з новими знімками астероїда Фаетон

Через декілька місяців простою через удар урагану Марія по островах Пуерто-Ріко, Планетарний радар Обсерваторії Аресібо відновив операційну роботу та зробив найдетальніші на сьогодні знімки астероїда 3200 Фаетон.

3200 Фаетон
Навколоземний астероїд 3200 Фаетон. Arecibo Observatory/NASA/NSF

Отримані радарні зображення показують сфероїдальну форму Фаетона та поверхневе заглиблення, розмір якого складає декілька сотень метрів у районі екватора. Крім того, на зображення можна побачити темне утворення біля одного з полюсів астероїда.

“Ці нові спостереження Фаетона демонструють, що він може бути схожим за формою на астероїд Бенну, ціль космічного апарата NASA OSIRIS-REx, проте в Фаетоні може вміститися понад 1000 астероїдів Бенну,”

пояснює Патрік Тейлор, керівник команди Планетарного радара Обсерваторії Аресібо –

“Темне утворення може бути кратером або іншим топографічним поглибленням, яке не віддзеркалювало промінь радара назад до Землі.”

Отримані радаром Аресібо знімки показали, що діаметр Фаетона складає близько 6000 м (на 1 км більше у порівнянні з попередніми вимірюваннями). На сьогодні Фаетон класифікується як другий за розмірами найбільший “потенційно небезпечний” навколоземний астероїд.

Обсерваторія Аресібо
Обсерваторія Аресібо припинила роботу після нашестя на Пуерто-Рико урагану Марія у другій половині вересня 2017 року.

Вперше людство дізналось про астероїд 3200 Фаетон 11 жовтня 1983 року з даних Інфрачервоного астрономічного супутника NASA (IRAS). Фаетон також є джерелом планетарного пилу, який щороку формує метеоритний потік Гемінід.