1 min read

Супутник зафіксував атмосферну гравітаційну хвилю над Австралією

Супутник зафіксував атмосферну гравітаційну хвилю над Австралією

Поки гравітаційні хвилі, що ширяться космічним простором, вдається зафіксувати лише лазерними інтерферометричними обсерваторіями, схоже явище іноді можна спостерігати в атмосфері Землі завдяки метеорологічним супутникам.

Явище, відоме як атмосферні гравітаційні хвилі, вдалося зафіксувати на серії супутникових знімків атмосфери неподалік північного узбережжя Західної Австралії.

На знімках, отриманих 21 жовтня, повітря рухається від узбережжя материка та формує над океаном концентричні кола з білим забарвленням, наче брижі на поверхні ставка.

Компільована серія знімків супутника демонструє поширення атмосферних гравітаційних хвиль. Джерело: Andrew Miskelly, Himawari-8.

За повідомленням австралійського метеорологічного порталу, ці білі утворення є хмарами, що формуються на гребінцях атмосферних гравітаційних хвиль. На початку тижня холодне повітря, виштовхнуте ураганом над північною частиною Західної Австралії, почало формувати атмосферні брижі, які зазвичай неможливо побачити з землі.

Коли атмосферні хвилі розповсюджуються горизонтально, повітря в них підіймається від теплих потоків та опускається під дією гравітації. В деяких випадках, волога в повітрі, що підіймається, формує білі хмари, яки згодом зникають по мірі зниження на гребні.

Саме білі хмари дозволили зафіксувати унікальне явище на знімках японського метеорологічного супутника Himawari-8.