2 min read

Австралійська океанічна хвильова електростанція встановила рекорд

Австралійська океанічна хвильова електростанція встановила рекорд

14 000 сукупних годин генерації чистої енергії — австралійський проект хвильової електростанції CETO-5 компанії Carnegie Wave Energy встановив рекорд.

Про нове енергетичне досягнення цього тижня повідомили у Австралійському департаменті відновлюваної енергетики (ARENA). 

Проект вартістю 40 мільйонів доларів використовує особливу технологію КЕТО (CETO – від імені давньогрецької богині морів). Серія підводних поплавців занурена під воду та об’єднана в одну мережу, яка транспортує вироблену електричну енергію та опріснену воду з офшорів до австралійської військової бази на острові Ґарден.

CETO-5 хвильова океанічна електростанція
Інсталяція електростанції CETO-5 біля острова Ґарден, Західна Австралія – 2011 рік. Джерело: Carnegie Wave Energy

Як зазначається на сайті компанії-розробника Carnegie Wave Energy, КЕТО утилізує відновлювану енергію океанічних хвиль та трансформує її у два найбільш вагомі товари, які лежать у основі сталого розвитку планети — електроенергію та прісну воду з нульовими викидами у довкілля.

Головною особливістю КЕТО є те, що ці модулі працюють під водою. Сховані під поверхнею, вони знаходяться у безпеці, не відчувають впливу штормів та не змінюють вигляд прибережних зон.

Порівняння генераторів CETO-5 та CETO-6
Порівняння генераторів CETO-5 та CETO-6 (оновлений проект). Джерело: Carnegie Wave Energy

Технологія отримання електроенергії та питної води з океанічних хвиль дуже важлива для австралійців, які живуть на маленькому континенті, схожому більше на острів. В Австралії близько 80% населення сконцентровано у прибережних зонах, тому технологія використання енергії океанічних хвиль отримала значну підтримку серед громадян. Інші технології відновлюваної енергетики, такі як сонячні модулі та вітрові парки, неодноразово отримували критику з боку австралійців через надмірні субсидії, які австралійський уряд надавав підприємствам.

Проект Carnegie Wave Energy має потенціал стати не тільки основою для відновлюваної енергетики Австралії, а й відкрити для неї можливості енергетичного експорту.