1 min read

Робот з КалТех літає, наче справжній кажан

Bat Bot настільки точно відтворює рухи летючих ссавців, що здалеку його легко переплутати з кажаном.

Відтворення рухів тварин у роботах завжди було складним завданням для дослідників. Кажани та крилани мають дуже складні патерни рухів крилами, і це надає їм неабияку спритність у повітрі. Але асистуючому професору Сун-Йо Чангу з Каліфорнійського технологічного інституту та його колегам вдалось розробити дрона, який імітує ключові рухи цих тварин з безпрецедентною точністю.

Bat Bot (Бет Бот) має власний набір сенсорів та мікроконтролерів, які приводять у дію різні частини еластичного крила. З розмахом крил близько 30 см дрон важить всього 93 г. У польоті він самостійно змінює форму свого крила, згинаючи та розтягуючи механічні аналоги плечей, ліктів, зап’ясть та ніг.

На відміну від інших дронів, Бет Бот витрачає менше енергії на політ, адже реалізує еволюційні здобутки летючих ссавців. Коли робокажан махає крилами, крило з мембраною заповнюється повітрям та деформується. У нижній позиції крило відскакує і еластична мембрана швидко повертається до свого вихідного стану, виштовхуючи повітря. Разом така послідовність викликає значне посилення потужності для закрилка та збереження енергії.

Такий дизайн дрона надає чимало переваг для застосування. Коли всі вже звикли до квадрокоптерів з пропелерами, дослідники наголошують на значній небезпеці чотирьох активних роторів. Останні можуть з легкістю попсувати майно або завдати серйозних травм людям.

Bat Bot літає не бездоганно, але надзвичайно граційно у порівнянні зі звичайними дронами.