1 min read

Найменший у світі кіт: чарівний та небезпечний хижак

Найменший у світі кіт: чарівний та небезпечний хижак

На початку місяця BBC представила свій новий документальний фільм під назвою “Big Cats” (“Великі Кішки“), який містить огляд декількох видів котячих з різних куточків світу. Але одна кішка, яка виділялась найбільше серед усіх, виявилась не найбільшою, а навпаки, – найманшим представником котів на планеті.

Плямисто-рудий кіт

Якщо подивитись на відео, Prionailurus rubiginosa виглядає просто крихітним кошеням. Однак його миле личико та незначні розміри не повинні вводити вас в оману. Цей кіт є хижаком, який навчився виживати у хащах азіатських лісів.

З іншого боку, як тут не розм’якнути, спостерігаючи за його спритністю та природною цікавістю.

Плямисто-рудий кіт. Джерело: BBC

У це може бути важко повірити, проте цей самець плямисто-рудого кота майже дорослий. Як і більшість котів, він полює на птахів та гризунів. З такими розмірами він також залишається уразливим для інших хижаків.

Prionailurus rubiginosa дуже рідко зустрічаються у дикій природі, що робить це відео надзвичайно цікавим для науковців та глядачів.

Міжнародний союз охорони природи вважає цей вид “близьким до загрозливого стану” через втрату його природних ареалів. Багато великих кішок опиняються під загрозою з тих же причин, хоча плямисто-рудий кіт ще не отримав цей статус, і, сподіваємось, не отримає його найближчим часом чи в майбутньому.

Дивіться також: найсмертоносніший кіт на Землі