Одного разу Boeing вже допоміг Сполученим Штатам Америки перемогти СРСР у перегонах за першу висадку на Місяці. У наш час, коли космічна галузь повністю залежить від бюджету США та ЄС, постає лише питання, хто саме доправить людину на Марс.

Поки вся увага прикута до заяв Ілона Маска, у гру вступила не менш потужна компанія “Боїнг”. Представники однієї з найбільших аерокосмічних корпорацій заявили, що вони збираються обійти Ілона Маска та першими досягти Червоної планети. Виконавчий директор компанії Деніс Мюйленбург розповів про своє бачення майбутніх пілотованих місій на Марс під час конференції 4 жовтня.

Boeing також планує місії на Марс. Інфографіка Boeing

Як й інші космічно-орієнтовані компанії, Боїнг бачить поле протистояння на ринку комерційних космічних перевезень. У Boeing визнають, що Ілон Маск та його компанія SpaceX залишаються головним суперником у перегонах за Марс. Однак Мюйленбург впевнений, що вони зможуть обійти SpaceX.

Я впевнений, що перша людина, яка ступить на Марс, прилетить туди на ракеті Boeing.

— заявив Мюйленбург.

Два титани космічних перегонів

Boeing та SpaceX конкурують не лише за першість космічних пілотованих польотів на Марс. Обидві компанії мають безпосередній контракт з NASA по програмі NASA’s Commercial Crew Program. Тобто саме їхні ракети мають право доставляти астронавтів на борт Міжнародної космічної станції (МКС).

Наразі американське космічне агентство послуговується російськими ракетами-носіями та кораблями “Прогрес”. Однак за океаном розуміють, що такий стан речей не може продовжуватись надалі, тому у NASA відмовились від продовження російського контракту. За планом, агентство буде співпрацювати з обома компаніями на регулярній основі. Тож особливого переможця у цій програмі не буде.

Та яка б ракета не дісталась Марса першою, SpaceX чи Boeing, це буде перемога для всього людства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.