1 min read

Як школярка виграла найсучаснішу лабораторію вартістю 100 тисяч доларів

Як школярка виграла найсучаснішу лабораторію вартістю 100 тисяч доларів

Переможницею у всесвітньому науковому конкурсі для школярів Breakthrough Junior Challenge 2017 стала 18-річна Гілларі Діана Андалес з Філіппін. У якості нагороди вона отримала 100 тис. доларів на обладнання сучасної лабораторії у власній школі.

Вона надіслала відеоролик, у якому зрозуміло та доступно пояснила принципи релятивізму загальної теорії відносності. Серед тисяч матеріалів з усього світу відео Гілларі було визнано найпопулярнішим, оскільки воно зібрало понад 40 000 лайків лише у соціальній мережі Facebook. Це не перша спроба випробування своїх розумових сил у цьому конкурсі, проте перемога дісталася їй уперше.

Breakthrough Prize Foundation – фантастичний шанс для школярів 13-18 років від фонду, заснованого Марком Цукербергом та Прісцилою Чан разом з іншими IT-підприємцями. Це можливість виграти грант на навчання у топовому університеті світу розміром 250 000 доларів, 50 000 доларів для свого вчителя і 100 000 доларів на облаштування сучасної лабораторії у школі.

3 хвилини популярної науки від школярів

Цього року вже вчетверте фонд має оголосити про початок щорічного конкурсу Breakthrough Junior Challenge для учнів з усього світу. Усе, що потрібно зробити претендентам, це зняти трихвилинний відеоролик, у якому треба яскраво пояснити якусь важливу, складну та актуальну концепцію з біології, медицини, фізики або математики.

Заявки приймаються до першого жовтня на сайті премії. Оцінюватимуть простоту і зрозумілість пояснення складних наукових ідей. Раніше перемогу здобули учасниці з Перу та Сингапуру.

В партнерах конкурсу – Лабораторія в Колд Спрінг Гарбор. За час існування лабораторії з 1890 року у ній працювали дев’ять лауреатів Нобелівської премії. А ще лабораторія, як і багато сучасних центрів наукових досліджень в усьому світі, має Центр вивчення ДНК, який пропонує найсучасніші освітні курси та програми для будь-якого віку та рівня освіти.

На відео Гілларі отримує вітання та розповідає, що робота над роликом потребувала багато часу та знань, і зайняла майже рік для підготовки сценарію, винаходу найвиразніших ідей для 3 хвилин відео та його зйомки.