2 min read

Шоколад запобігає порушенням серцебиття - дослідження

Шоколад запобігає порушенням серцебиття - дослідження

Споживання какао-продуктів у помірних кількостях знижує ризик виникнення миготливої аритмії або фібриляції передсердь: до такого висновку прийшла команда вчених зі США та Данії, яка вивчала данську дієту та клінічну статистику.

Гарні новини для шоколадних ласунів – вживання шоколаду захищає серце та сприяє нормальному серцевому ритму. І якщо у вас немає алергії на какао, можливо, варто їсти навіть більше шоколадних виробів.

Такі висновки дослідження, яке охопило гастрономічні вподобання 55,5 тисяч мешканців Данії за 14 років спостережень.

Шоколадна статистика

Серед зібраних даних дослідникам вдалось зафіксувати 3 346 випадків фібриляції передсердь (ФП), які траплялись у групи впродовж 13,5 років. Потім пацієнтів з хворобами серця розділили на групи в залежності від індексу маси тіла, рівня холестерину, кров’яного тиску та інших негативних факторів. Їм запропонували оцінити власну дієту та спробувати визначити, як часто та скільки шоколаду вони споживали, а дослідники порівняли їхні відповіді з випадками ФП та миготливої аритмії.

Виявилось, що пацієнти, які споживали від 28 до 74 грамів шоколаду на місяць мали на 10% нижчий ризик фібриляції у порівнянні з тими, хто споживав менше за базовий рівень у 28 грамів.

Частина групи, яка з’їдала у середньому 28 грамів на тиждень показала зниження ризику на 17%, а ласуни зі споживанням від 56 до 168 грамів на тиждень мали на 20% менше шансів заробити ФП.

Подальше збільшення об’ємів “поглинання” шоколадних виробів призводило, згідно з статистикою, до зменшення ефекту – виникало плато зі зниженням ризику всього на 16%. Водночас, такі результати були справедливими як для жінок, так і для чоловіків.

Наше дослідження робить внесок до акумулювання даних про здорові переваги контрольованого споживання шоколаду та підкреслює важливість поведінкових факторів у потенційному зниженні ризиків аритмії.

– зазначає провідний дослідник Елізабет Мостовські.

“Контрольоване” споживання

Надмірне споживання шоколаду шкідливе для вашого здоров’я

Інші дослідження також пов’язують споживання виробів з какао-бобів та їхній позитивний вплив на здоров’я серця. Вважається, що активним компонентом є флаваноли – фотобілки, які природним чином утворюються у цих рослинах.

На початку року шведські дослідники опублікували власне дослідження, яке також знайшло зв’язок між помірним споживанням шоколаду та зменшенням ризику проблем з серцем. Однак, вони також встановили, що позитивний ефект може зовсім зникнути, якщо споживати шоколад кожного дня.