Обсерваторія Аресібо повернулась у стрій з новими знімками астероїда Фаетон

Астероїд Фаетон
Arecibo Observatory/NASA/NSF

Через декілька місяців простою через удар урагану Марія по островах Пуерто-Ріко, Планетарний радар Обсерваторії Аресібо відновив операційну роботу та зробив найдетальніші на сьогодні знімки астероїда 3200 Фаетон.

3200 Фаетон
Навколоземний астероїд 3200 Фаетон. Arecibo Observatory/NASA/NSF

Отримані радарні зображення показують сфероїдальну форму Фаетона та поверхневе заглиблення, розмір якого складає декілька сотень метрів у районі екватора. Крім того, на зображення можна побачити темне утворення біля одного з полюсів астероїда.

“Ці нові спостереження Фаетона демонструють, що він може бути схожим за формою на астероїд Бенну, ціль космічного апарата NASA OSIRIS-REx, проте в Фаетоні може вміститися понад 1000 астероїдів Бенну,”

пояснює Патрік Тейлор, керівник команди Планетарного радара Обсерваторії Аресібо –

“Темне утворення може бути кратером або іншим топографічним поглибленням, яке не віддзеркалювало промінь радара назад до Землі.”

Отримані радаром Аресібо знімки показали, що діаметр Фаетона складає близько 6000 м (на 1 км більше у порівнянні з попередніми вимірюваннями). На сьогодні Фаетон класифікується як другий за розмірами найбільший “потенційно небезпечний” навколоземний астероїд.

Обсерваторія Аресібо
Обсерваторія Аресібо припинила роботу після нашестя на Пуерто-Рико урагану Марія у другій половині вересня 2017 року.

Вперше людство дізналось про астероїд 3200 Фаетон 11 жовтня 1983 року з даних Інфрачервоного астрономічного супутника NASA (IRAS). Фаетон також є джерелом планетарного пилу, який щороку формує метеоритний потік Гемінід.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Художнє зображення Проксими Центавра
Далі

Нова модель для Проксими b: що відбувається на найближчій до Сонця екзопланеті?

У попередні роки астрономи були зайняті непростими пошуками найменших ознак малих небесних тіл, що обертаються навколо віддалених зір.…
Астрофізика та твори Ван Гог
Далі

Унікальний інфрачервоний знімок центру нашої галактики нагадує картину Вінсента ван Гога

Астрономам вперше вдалось створити детальну карту магнітних полів, які оточують надмасивну чорну діру у центрі нашої галактики.