Китай у грі: Піднебесна заявила про свої плани на Марс

Уряд КНР опублікував офіційний документ, у якому йдеться про плани м’якої висадки на зворотньому боці Місяця до 2018 року, та запуск роботизованої місії на Марс у 2020 році.

2020 рік буде дуже напруженим для всіх учасників марсіанських перегонів. До відомого списку гравців, серед яких значаться SpaceX, NASA та ЄКА додається ще один серйозний претендент – Китай. Ця країна послідовно розвиває [wiki title=”Китайська космонавтика”]свою власну космічну програму[/wiki] та розглядає свої досягнення як предмет національного надбання.

Космічна програма “Великого Брата”

Починаючи з вересня 2011 року, Китай реалізовує власну космічну програму орбітальних польотів. Країна пішла на радикальні кроки у покращені власних технологій ракетобудування та вивела на орбіту дві космічні станції орбітального базування. Перша китайська космічна станція Тяньгун-1 пропрацювала на орбіті майже сім років. За цей час її відвідало шість китайських космонавтів (тайконавтів), зокрема перша китайська жінка. Наразі Тяньгун-1 знаходиться у стані неконтрольованого падіння через втрату зв’язку з Землею. Очікується, що конструкція впаде на поверхню планети у першій половині 2017 року. Де саме – невідомо. Друга космічна станція [wiki]Тяньгун-2[/wiki] була запущена 15 вересня 2016 року та вже встигла прийняти на борту двох тайконавтів з пілотованого космічного корабля «[wiki]Шеньчжоу-11[/wiki]». Обидві станції виступають експериментальними тестовими майданчиками для майбутньої програми: Піднебесна планує запуск орбітальної космічної станції у 2020 році на постійні основі.

Китайська орбітальна станція Тяньгун-1 впаде на Землю у 2017 році. Фото: CMSE

Згідно з новим документом, Китайська національна космічна адміністрація (CNSA) планує:

Досліджувати відкритий космос, поглиблювати знання про землю та космос; використовувати відкритий космос для мирних цілей, просувати людську цивілізацію та соціальний прогрес, і приносити користь усьому людству; задовольнити потреби економічного, наукового та технологічного прогресу, національної безпеки та соціального розвитку; покращити культурні та наукові досягнення народу Китаю, захищати національні права та інтереси Китаю,  і нарощувати його загальну міць.

Мир. Місяць. Марс.

Далекоглядні плани Китаю спрямовані на Марс, однак у країні мають наміри висадити своїх астронавтів на Місяці. Загалом повторити те, що зробили американці у минулому сторіччі та навіть більше. Однак цього разу їм буде скрутно, адже до цього ще ніхто не саджав навіть роботизовані апарати на скелястий [wiki title=”Зворотний бік Місяця”]”темний” бік супутника Землі[/wiki]. Якщо ж їм це вдасться, тоді це буде певна першість, яка побалує самолюбство китайської нації.

Якщо вірити документу, наступною стане програма дослідження Марса, яка включатиме забір зразків та їхнє повернення на Землю:

Проводити дослідження з головних наукових питань, таких як походження та еволюція Сонячної системи, а також пошук позаземного життя.

Можливо, останні тези говорять про зацікавленість у дослідженні Юпітера та його супутників.

Поки що, ніхто не наважується прогнозувати, наскільки Китай просунеться у своїх планах. Однак стає очевидним, що китайська космічна адміністрація, яка керується військовими, зробить країну одним з головних гравців у галузі космічних досліджень у наступні роки.

Total
0
Shares
0 Shares:
Перегляньте також
Астрофізика та твори Ван Гог
Далі

Унікальний інфрачервоний знімок центру нашої галактики нагадує картину Вінсента ван Гога

Астрономам вперше вдалось створити детальну карту магнітних полів, які оточують надмасивну чорну діру у центрі нашої галактики.