ПРИХОВАТИ

Японський зонд Хаябуса-2 готується зробити постріли в астероїд Рюгу

Січневий знімок поверхні астероїда Рюгу.
Січневий знімок поверхні астероїда Рюгу. Джерело: JAXA, University of Tokyo

Сьогодні о 13 годині за Києвом японський космічний зонд має здійснити маневр та коротку посадку на поверхню астероїда Рюгу, щоби підняти трохи пилу для збору зразків.

Космічна гірнича справа

За повідомленням японського космічного агентства JAXA, апарат вже розпочав зниження до Рюгу. Незабаром Хаябуса-2 має “доторкнутися” до поверхні та вистрілити в неї танталовими снарядами.

Якщо все піде за планом, Хаябуса-2 здійснить збір зразків пилу та частинок спеціальною рукою-маніпулятором, щоби повернути їх на Землю наприкінці 2020 року.

Приземлення зонда на поверхню Рюгу мало відбутись ще минулого жовтня, однак виявилося, що поверхня астероїда була вкрита більшим за розмірами камінням, ніж очікувалося. Аби переконатися, що апарату вдасться захопити матеріал, японські дослідники провели додаткові тести з пострілами в лабораторних умовах наприкінці грудня минулого року.

Тестовий лабораторний експеримент з пострілами у скелясту поверхню, яка відтворює умови на астероїді Рюгу. Джерело: JAXA

За планом місії, у другій половині 2019 року зонд зробить другий постріл в Рюгу великим шматком міді. Важкий снаряд має утворити невеликий штучний кратер та розкрити унікальну внутрішню структуру астероїда, яка не піддавалась впливу жорстких космічних умов.

Хаябуса-2 вийшов на орбіту біля астероїда Рюгу 28 червня 2018 року, а у вересні вперше в історії висадив роботів на поверхню такого тіла.

Total
20
Shares
20 Shares:
Перегляньте також
Далі

Це схоже на зіткнення чорної діри та нейтронної зорі – дослідники

Нова ера астрономічних спостережень, яку відкрили детектори гравітаційних хвиль, схоже, принесла чергове відкриття: на думку австралійських та американських…
Далі

“Комета” (the Comet)

У 2016 році завершилася грандіозна космічна місія ЄКА. Космічний апарат “Розетта” (Rosetta) здійснив свій останній маневр – контрольоване…