Завдяки пильному “оку” космічного апарата NASA Juno (“Юнона”) ми знаємо, що з газовим велетнем Сонячної системи все добре. Приємний бонус полягає у тому, що ми також можемо спостерігати видовищний транзит його супутника Іо.

Юноні вдалося зафіксувати велетенську тінь супутника Юпітера Іо, що рухалася вздовж його хмар 11 вересня. Апарат саме здійснював свій 22 проліт над хмарами газового гіганта, коли небесна механіка розташувала супутник безпосередньо між Сонцем та Юпітером.

NASA / JPL-Caltech / SwRI / MSSS / Björn Jónsson © CC NC SA

Один оберт навколо Юпітера Іо робить досить швидко – за 42 земних години.

Екстремальна гравітація Юпітера стискає Іо, що генерує в супутнику достатньо тепла для вулканічної активності. Через це, серед чотирьох супутників Юпітера він є справжнім вулканічним світом. Іо також обертається найближче до газового гіганта, що призводить до появи чіткої тіні на хмарах Юпітера.

NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Kevin M. Gill © CC BY

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

16 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Астрономи вперше спостерігали велетенські бульбашки на поверхні червоного гіганта

Використавши можливості Дуже Великого Телескопа, астрономи ESO вперше безпосередньо спостерігали гранулярні структури на поверхні зорі за межами Сонячної…
Астероїд Фаетон
Далі

Обсерваторія Аресібо повернулась у стрій з новими знімками астероїда Фаетон

Через декілька місяців простою через удар урагану Марія по островах Пуерто-Ріко, Планетарний радар Обсерваторії Аресібо відновив операційну роботу…