У NASA пояснили свою відмову від пілотованої місії на Марс

Вільям Герштенмаєр
Один з керівників відділу пілотованих місій NASA Вільям Герштенмаєр під час зустрічі “Люди на Марс” у 2015 р. NASA

Минулого тижня директор відділу пілотованих місій NASA Вільям Герштенмаєр заявив, що космічному агентству не вдасться досягнути зазначеної мети та висадити людину на Марсі з наявним бюджетом.

“Я не в змозі визначити дату для людей на Марсі, і причина цього криється у іншому пункті, у описаному об’ємі бюджету з приблизним збільшенням на 2 відсотки, у нас немає систем для поверхні Марса.”

– розповів Герштенмаєр під час зустрічі в Американському інституті аеронавтики та астронавтики –

“Це входження, спуск та посадка – все це є величезним викликом для нас на Марсі.”

Наявна система космічних запусків NASA SLS та корабель ORION вже обійшлися агентству у чималу суму. Через брак коштів інженери навіть не змогли розпочати проектування систем посадки та повернення з Червоної планети.

Космічний шлюз для Місяця

Вочевидь, майбутні кроки NASA будуть залежати від бюджету. Герштенмаєр не виключає, що фокус може зміститися на міСячні програми: американці можуть почати працювати над масштабнішою програмою дослідження Місяця за наявний план – побудувати “Космічний шлюз” на місячній орбіті.

Deep Space Gateway
Космічний шлюз на орбіті Місяця має служити сполучною ланкою для місій у глибокий космос. NASA

На його думку, “Космічний шлюз” може стати не тільки майданчиком для запуску інших космічних місій, але й “підтримати поглиблену програму для місячної поверхні”.

1 Shares: