Ілон Маск збирається вперше відправити астронавтів до МКС у травні

Астронавти NASA Боб Бенкен (ліворуч) та Даг Гарлі (праворуч) полетять до МКС у місії “Демо-2”. Джерело: SpaceX

Приватна космічна компанія SpaceX планує надіслати капсулу з астронавтами до Міжнародної космічної станції у травні. За повідомленням NASA, цей запуск стане першою пілотованою місією, запущеною у США з 2011 року.

За планом, астронавти Боб Бенкен та Даг Гарлі вирушать до МКС на ракеті Falcon 9. Для NASA співпраця з приватною компанією відкриє шлях до значного скорочення витрат на доставляння власних астронавтів на орбіту.

“Наразі NASA та SpaceX планують запуск не раніше середини-кінця травня,”

– йдеться у заяві.

Капсула Crew Dragon, розроблена SpaceX для пілотованих місій, пройшла випробування у березні. Модуль з манекеном на борту здійснив подорож до МКС, яка знаходиться на висоті 400 км над поверхнею Землі, та повернувся назад через 6 днів у космосі.

Останній космічний американський шатл полетів до МКС у 2011 році. З того часу, NASA замовляла послуги російського космічного агентства.

Підготовка приватного сектору

Починаючи з 2012 року, компанія Маска здійснила п’ятнадцять польотів до МКС. Однак усі місії мали на меті доставлення палива.

Інша аерокосмічна компанія Boeing також готується до пілотованих запусків та отримала контракт на розробку капсули для екіпажу.

За матеріалами AFP.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Дослідник змоделював мережу “Гри престолів” і знає, хто помре наступним

Черговий сезон гучного серіалу “Гра престолів” набирає обертів. Тим часом, дослідник з Центру мережевих наук Центрального європейського університету…
Далі

Дослідники зробили прорив у технології заряджання електромобілів у русі

Дослідникам зі Стенфордського університету, можливо, щойно вдалось вирішити одну з найголовніших проблем, яка зупиняла розвиток електромобілів. Їм вдалось…
Художнє зображення квазару
Далі

Астрономи відкрили об’єкт у 700 трильйонів разів яскравіший за Сонце

Астрономи з Австралійського національного університету відкрили квазізоряний об’єкт, який в ультрафіолетовому спектрі виявився найпотужнішим джерелом випромінювання з усіх…