Український астроном розповів про екзопланети та дослідження космосу

Художнэ зображення зоряної системи та екзопланети Кеплер Kepler-186 f . Джерело: NASA

Анатолій Відьмаченко в інтерв’ю Українському радіо “Культура” розповів про пошук планет поза межами Сонячної системи. За словами вченого, на цей час достеменно відомо вже понад 3,5 тис. екзопланет, і пошук триває.

Висловлюються припущення про існування ще кількох тисяч подібних об’єктів. Особливості наукових досліджень за цим напрямом пов’язані з тим, що наявність тієї чи іншої екзопланети має бути підтверджена кількома (як правило, трьома-чотирма) різними методами, серед яких – і фізичні, й математичні, а не лише візуальне спостереження. Тим більше, що дуже часто екзопланету не можна побачити, особливо, якщо вона обертається на відносно незначній відстані навколо центральної зорі, повідомляє НАН України.

Анатолій Відьмаченко працює завідувачем відділу фізики планетних систем Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) НАН України, має ступінь доктора фізико-математичних наук.

9 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Застосування інфрачервоних спостережень дозволило уточнити відстань до 150 мільйонів зір, відкритих “Gaia”

Дані з космічного телескопа Gaia та Європейської південної обсерваторії допомогли дослідникам встановити відстань до 150 мільйонів зірок.
Далі

Отримано знімок першої багатопланетної системи біля сонцеподібної зірки

Спеціалісти Європейської південної обсерваторії повідомляють про отримання зображення першої багатопланетної системи у зірки, схожої на Сонце. Оскільки мова…