1 min read

На мисі Канаверал вперше готують до запуску космічний корабель SpaceX Crew Dragon

На мисі Канаверал вперше готують до запуску космічний корабель SpaceX Crew Dragon

Компанія SpaceX та NASA готують перший запуск космічного корабля Crew Dragon на ракеті-носії Falcon 9 до Міжнародної космічної станції, призначеного для майбутніх пілотованих місій.

2 березня до МКС має вперше вирушити місія з приватним космічним кораблем, розробленим для комерційних космічних польотів, та приватною американською ракетою. Щоправда, на цей раз місія, яка отримала назву Demo-1, буде тестовою та відбуватиметься без астронавтів.

Згідно з останнім повідомленням Космічного центру ім. Кеннеді, в день запланового старту ракети Falcon 9 погодні умови з імовірністю 80% “дозволять” запуск місії.

Час випробувати Crew Dragon

Космічний корабель Crew Dragon на ракеті-носії Falcon-9 має здійнятися у небо з пускового майданчика 39A у суботу о 9:49 за Києвом. Якщо все піде за планом, вже за 10 хвилин після старту Crew Dragon вийде на розраховану попередню орбіту. Стикування з МКС має відбутися у неділю о 13:00.


До МКС корабель доставить близько 180 кг обладнання та продовольства для екіпажу станції, а згодом поверне не Землю важливі дослідницькі зразки.

Повернення Crew Dragon заплановано на 8 березня. Через 10 хвилин після від’єднання від станції корабель здійснить вихід з орбіти на зниження та приводниться в Атлантичному океані.