2 min read

Дослідження демонструє суттєві докази того, що Всесвіт - голограма

Дослідження демонструє суттєві докази того, що Всесвіт - голограма

Дослідження британських, канадських та італійських вчених надало, на думку дослідників, перший наочний доказ того, що наш Всесвіт може бути великою та складною голограмою.

Фізики та астрофізики, які досліджують неоднорідності в реліктовому випромінюванні, виявили суттєві докази, що підтверджують голографічне пояснення Всесвіту. Щоправда, вони зауважують, що теорія інфляції пояснює ці неоднорідності так само добре. Свої висновки вони опублікували в журналі Physical Review Letters.

Голографічний Всесвіт – ідея вперше запропонована в 1990-х роках. Згідно з цією ідеєю, вся інформація, яка становить нашу тривимірну “реальність” (а також – час) міститься на її кордоні, який є двовимірною поверхнею.

– пояснює професор математичних наук в Університеті Саутгемптона Костас Скендеріс –

“Уявіть собі, що все, що ви бачите, відчуваєте і чуєте в трьох вимірах (плюс ваше сприйняття часу), насправді, виходить з плаского двовимірного поля. Це схоже на  звичайні голограми, де тривимірне зображення закодоване в двовимірній поверхні, як наприклад, в голограмі на кредитній карті. Але, на цей раз, закодований увесь Всесвіт”.

Хоча це і не приклад з голографічними властивостями, але для розуміння цілком згодиться. Коли ми дивимось 3D-кіно в кінотеатрі, ми бачимо картинки, які мають висоту, ширину і, найголовніше, – глибину. Але ж, насправді, це все відбувається на пласкому 2D-екрані. Різниця лише в тому, що в нашому 3D Всесвіті, ми можемо торкатися об’єктів, а “проекція” є “реальною” з нашої точки зору.

В останні десятиліття розвиток телескопів та сенсорного обладнання дозволили вченим виявити величезну кількість даних, прихованих в “білому шумові” або мікрохвильовому випромінюванні, що залишилися з самого моменту створення Всесвіту. Використовуючи цю інформацію, команда вчених з Об’єднаного Королівства, Італії та Канади змогла зробити складні порівняння отриманих даних з теоретичними поясненнями згідно з квантовою теорією поля. Вони виявили, що деякі з найпростіших квантових теорій поля могли б пояснити майже всі космологічні спостереження раннього Всесвіту.

“Голографічний Всесвіт – величезний стрибок вперед в нашому розумінні структури і процесу створення Всесвіту. Загальна теорія відносності Айнштайна пояснює дуже добре майже все у Всесвіті, що стосується великого масштабу. Але починає розпадатись, коли постає питання погодження Всесвіту чи механізмів на квантовому рівні.”

– коментує дослідження професор Костас Скендеріс –

Вчені працювали протягом багатьох десятиліть, щоб об’єднати теорію гравітації Айнштайна та квантову теорію. Деякі вважають, що поняття голографічного Всесвіту зможе примирити ці дві теорії. Я сподіваюся, що наше дослідження наблизить нас на ще один крок до цього.”

Вчені сподіваються, що їх дослідження дозволить поглибити наше розуміння раннього Всесвіту і пояснити, як виникли простір та час.