Нобелівська премія з фізики 2019 дісталась Джеймсу Піблсу, Мішелю Майору та Дід’є К’єло

Джеймс Пібблс, Мішель Майор та Дід’є К’єло

Шведська королівська академія наук щойно відзначила Джеймса Піблса за його “теоретичні відкриття у фізичній космології”, Мішеля Майора та Дід’є К’єло за “відкриття екзопланети на орбіті сонцеподібної зорі”.

Джеймск Піблс за майже два десятиліття розробив теоретичну базу, яка створила фундамент для нашого сучасного розуміння історії Всесвіту, від Великого Вибуху до сьогодні.

Ця “картина” охоплює ранні роки розширення Всесвіту, після якого послідували мільярди роки еволюції, у якій брала активну участь так звана темна матерія. Піблс перший використав фонове мікрохвильове випромінювання, що залишилося після Великого Вибуху, та розробив надійні теоретичні інструменти для аналізу еволюції космосу.

Мішель Майор та Дід’є К’єло дослідили нашу власну Галактику у пошуках інших землеподібних світів. У 1995 році вони здійснили перше відкриття планети за межами Сонячної системи. Екзопланета під назвою 51 Пегаса знаходиться біля зорі, що дуже нагадує наше Сонце на відстані 50,91 світлового року від нас.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

14 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Лавки для дотримання соціальної дистанції: українські школярки запропонували власні концепти

30 школярок запропонували свої ідеї змін у міський простір, аби прилаштувати українські міста до необхідності підтримувати соціальну дистанцію…