2 min read

Falcon Heavy вперше піднялась у вертикальне положення на стартовому майданчику 39А

Falcon Heavy вперше піднялась у вертикальне положення на стартовому майданчику 39А

Довгоочікувана ракета SpaceX Falcon Heavy, складена з двох раніше використаних ракет Falcon 9 та центрального ступеня, сьогодні вперше потрапила на стартовий майданчик 39A та піднялась у вертикальне положення для випробувань перед стартом, який заплановано на наступний місяць.

Найпотужніша ракета у світі

Коли увімкнуться прискорювачі Falcon Heavy, вона одразу увійде в історію як найпотужніша ракета у світі. Тим часом, розміщення ракети у Космічному центрі NASA ім. Джона Кеннеді цього четверга є першим важливим кроком перед її першим польотом.

Time-lapse відео з підйомом Falcon Heavy на стартовому майданчику 39А у Флориді, США.
28 грудня 2017 р. Джерело: Spaceflight Now

За планом інженери SpaceX мають провести перевірку з’єднань до кінця цього тижня. Через деякий час після Нового Року мають відбутись випробування всіх 27 двигунів першого ступеня ракети.

Досі у SpaceX не озвучили конкретної дати першого запуску Falcon Heavy, однак старт може відбутись через декілька днів після гарячого тесту двигунів у січні.

Незвичний вантаж

Нещодавно керівник компанії Ілон Маск розповів, що для першого польоту Falcon Heavy розмістить всередині ракети новий Tesla Roadster. Ексклюзивний електричний спорткар використають у якості тестового корисного навантаження ракети-носія.

Tesla Roadster всередині центрального ступеня.

Falcon Heavy спробує розвинути достатню швидкість, аби витягнути себе та Tesla Roadster з гравітаційного поля Землі та запроторити червоний чотирьохколісний вантаж на геліоцентричну орбіту, яка віднесе електрокар на відстань, що наближається до відстані між Сонцем та Марсом.

Після запуску двигунів Falcon Heavy має розвинути тягу у 2,13 млн кг. За словами Маска, під час тесту двигуни мають розвинути 92% від номінальної потужності.

Щойно Falcon Heavy здійметься у повітря, вона одразу стане найпотужнішою ракетою, яку використовують у наші дні. За потужністю “важкий сокіл” перевершує європейську одноразову ракету Аріан-5, світового лідера та важковаговика, здатного розвинути тягу у 1,32 млн кг.

Для порівняння, інша ракета-важковаговик Дельта-4 Heavy, якою послуговується компанія United Launch Alliance, здатна підняти на низьку навколоземну орбіту (200 км над Землею) близько 28,4 тонни корисного вантажу.

Якщо прискорювачі Falcon Heavy не будуть повертатися на Землю, ракета SpaceX зможе виводити на низьку орбіту до 63,8 тонни корисного вантажу. Проте у SpaceX планують повертати назад усі три прискорювачі, тому необхідне для приземлення паливо дещо з’їсть максимальну вагу корисного навантаження.

Наступного місяця Falcon Heavy може вперше піднятися у повітря. Два бокових прискорювачі Falcon 9, які вже використовувалися у польотах 2016 року, мають повернутися на мис Канаверал та здійснити практично одночасне приземлення. Центральний новозбудований прискорювач має здійснити приземлення на плавучу платформу SpaceX в Атлантичному океані.