1 min read

Гігантський астероїд "Флоренс" пролетить повз Землю 1 вересня

Гігантський астероїд "Флоренс" пролетить повз Землю 1 вересня

1 вересня на Землю чекає безпечне зближення з космічною брилою на ім’я “Florence” (3122 Флоренс). Флоренс є найбільшим астероїдом серед тих, які коли-небудь наближалися до Землі, повідомляє NASA.

Без паніки, летить рекордсмен Флоренс

Цього тижня на відстані 7 мільйонів кілометрів від Землі пролетить астероїд 3122 Флоренс. Останній відноситься до навколоземної групи об’єктів, та класифікується вченими як потенційно небезпечний. Це означає, що у далекому майбутньому цей астероїд все ж може підійти до нашої планети занадто близько, проте не цього разу. Відстань між Землею та Флоренсом можна буде прирівняти до 18 відрізків між Землею та Місяцем.

Траєкторія руху астероїда Флоренс
Астероїд Флоренс безпечно пролетить повз Землю 1 вересня на відстані 7 млн км. Джерело: NASA/JPL-Caltech

За словами дослідників з NASA, вимірювання космічного телескопа Спітцер та орбітального телескопа NEOWISE показали, що Флоренс має близько 4,4 км у попереку.

“Хоча значна кількість відомих нам астероїдів пройшла ближче до Землі, ніж це зробить 1 вересня Флоренс, за оцінками всі вони були менші.”

– повідомив Пол Чодас з NASA –

“Флоренс є найбільшим астероїдом, який пролетить настільки близько до Землі, з часів, коли почала діяти програма NASA з виявлення та відстеження навколоземних астероїдів.”

 

Флоренс пролетить на безпечній відстані від Землі. Принаймні, цього разу. Джерело: NASA

Астероїд Флоренс у 1981 році відкрив Шелте Бас, астроном з австралійської Обсерваторії Сайдинг-Спрінг. Він був названий на честь британської медсестри Флоренс Найтінгейл (1820 – 1910 рр.), учасниці Кримської війни та засновниці сучасної сестринської справи.

Цьогорічне зближення з Флоренсом буде максимальним, починаючи з 1890 року. Наступна близька зустріч з ним чекає землю у 2500 році.

Тим часом, побачити Флоренса можна буде вже наприкінці серпня, навіть у невеликі телескопи. Протягом декількох днів на початку вересня, Флоренс буде достатньо яскравим та помітним у сузір’ях: Південних Риб, Козорога, Водолія та Дельфіна.