2 min read

Розроблено технологію передачі даних, що у 10 разів швидша за 5G

Розроблено технологію передачі даних, що у 10 разів швидша за 5G

Дослідникам вдалось створити електронний передавач, який забезпечує  передачу даних швидше за оптичні мережі та омріяний 5G.

В очікуванні 5G

5G або п’яте покоління бездротового зв’язку обіцяє неймовірні швидкості та виглядає альтернативою навіть оптичним мережам. Однак, що як ми зможемо зробити інтернет-з’єднання та швидкість ще краще ніж у 5G?

Основою для таких сміливих тверджень стала нещодавно опублікована спільна праця японських науковців з Національного інституту інформації та комунікаційних технологій, Panasonic Corporation та Хіросімського університету. У статті описується передавач, який працює у терагерцовому (ТГц) діапазоні частот, використовуючи смугу у межах 290 ГГц – 315 ГГц. За розрахунками дослідників, це дозволить передавати дані на швидкості до 105 Гігабіт на секунду. Для порівняння мережа 5G, яка має буде сертифікована та запущена на Заході до 2020 року, обіцяє у 10 разів менший показник швидкості передачі даних.

Сам пристрій використовує поки що нерозподілений діапазон частот 275 ГГц – 450 ГГц, однак доля цієї смуги буде вирішуватись вже у 2019 році, коли японці більш детально представлять свою технологію на Світовій конференції з радіозв’язку.

Нова модуляція сигналів

Більша пропускна здатність та швидкість стали можливими завдяки застосуванню квадратурної амплітудної модуляції, яка ефективно підвищує швидкість радіосигналів у діапазоні 300 ГГц.

Японські дослідники стверджують, що це перший випадок, коли швидкість бездротової передачі даних з інтегральними мікросхемами у передавачі перевищила 100 гігабіт на секунду.

У наші дні ми зазвичай говоримо про швидкості бездротових мереж на рівні мегабіт на секунду або гігабіт на секунду. Але я передбачаю, що вже незабаром ми будемо говорити про терабіти на секунду.

– розповів виданню IB TImes Мінора Фуджишима з Хіросімського університету, який брав участь у розробці нового передавача –

Я би хотів перенести швидкості оптичних мереж у повітря, і ми зробили важливий крок у цьому напрямку. Ми плануємо створити схему приймача, розрахованого на 300 ГГц, а також обладнання для модуляції та демодуляції такого сигналу, яке б підтримувало ультра-швидку передачу даних.

Робота японських науковців все ще залишає багато питань, оскільки не має детальної інформації про тести, під час яких вимірювали швидкість з’єднання. Нам залишається лише припускати, на якій відстані відбувалась передача та чи були перешкоди на шляху сигналу.

Загалом нові факти дозволяють думати, що ведення 5G (а в Україні ще чекають на 4G) може ніколи й не настати, адже нові технології бездротового зв’язку практично перемагають традиційні оптично-волоконні мережі у своєму потенціалі.