Цей матеріал здатний самостійно відновлюватися після механічного напруження та проводити струм

Дослідницька група з Інституту біомедичних досліджень Кореї та Стенфордського університету повідомила про розробку нового матеріалу з високою електропровідністю. Але головне – це здатність матеріалу до самовідновлення після сильного механічного напруження.

Корейські дослідники розробили полімерний матеріал, який відрізнявся високою еластичністю та міг самовідновлюватися без допомоги зовнішніх впливів. Його механічна міцність подібна до шкіри людини, а це робить матеріал вкрай зручним для носіння протягом тривалого часу.

Суть новітнього дослідження полягає у тому, що він може бути використаний для взаємозв’язку людського організму до електронних пристроїв, адже матеріал має високий рівень електропровідності та, водночас, здатність до розтягнення. Такий набір характеристик є унікальним для модернізації сучасних електронних пристроїв.

Команда дослідників взяла самовідновлюваний полімерний матеріал та розподілила по ньому наночастинки срібла. Під час випробувань матеріал був використаний як з’єднання між пристроєм та людським тілом, що відкрило шлях до вимірювання біометричних сигналів у режимі реального часу. Потім сигнали передавались до роботизованої руки, яка успішно та точно імітувала рухи людської руки в режимі реального часу.

ТОЧНЕ ІМІТУВАННЯ РУХІВ ЛЮДСЬКОЇ РУКИ РОБОТИЗОВАНОЮ. Джерело: KIST

На відміну від типових матеріалів, електропровідність (а, отже, й продуктивність) яких зменшується при зміні форми матеріалів за допомогою накладеної деформації на розрив, новий матеріал демонструє різке підвищення провідності при деформації розтягу на 3500 відсотків. Насправді електропровідність зросла в 60 разів, досягнувши найвищого рівня провідності для подібних матеріалів. Навіть якщо матеріал пошкоджений або повністю прорізаний, і він здатний самовідновлюватися – це незвичайна властивість, що привертає увагу наукових шкіл.

“Результат цього дослідження – це, по суті, фундаментальна технологія, необхідна для розробки матеріалів, які можуть бути використані в основних галузях Четвертої промислової революції. Медична інженерія, електротехніка та робототехніка – ми очікуємо, що нова розробка буде застосована у різних областях,”

Реклама відображається лише для неавторизованих читачів
– стверджує доктор Донгі Сан Нага.

Протягом значного періоду часу вчені шукали матеріали, що здатні до розтягнення та самовідновлення. Нещодавно були відкриті полімерні матеріали, що здатні самовідновлюватися — так поступово люди стають все ближчими до створення нових медичних пристроїв, які з легкістю інтегруватимуться з нашим тілом.

ACS Nano (2019), doi: 10.1021/acsnano.9b00160.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

72 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Реклама відображається лише для неавторизованих читачів
Перегляньте також
Далі

Фізики відновлюють технологію торієвих ядерних реакторів

Науковці з нідерландського центру ядерних досліджень NRG повернулися до технологій 70-х років, щоби вирішити енергетичні проблеми майбутнього.
Далі

Просто додай води: дослідники експериментують з органічними напівпровідниками

Напівпровідники – це матеріали, які, на відміну від провідників та ізоляторів не виявляють постійних електричних властивостей. У певних…
Далі

Графенові транзистори можуть зробити комп’ютери у 1000 разів швидшими

Команда дослідників з декількох університетів об’єднала свої зусилля, щоби створити новий тип транзисторів з графену. На відміну від…