1 min read

Дайверу пощастило зняти 40-тонного горбатого кита у повітрі

Дайверу пощастило зняти 40-тонного горбатого кита у повітрі

На унікальному відео зафіксовано стрибок дорослого горбатого кита, який повністю вийшов з води біля берегів Південної Африки.

Професійний дайвер Крейґ Кейпгарт саме займався фільмуванням китів біля узбережжя Південної Африки, коли на власні очі побачив горбатого кита, що повністю вистрибнув з води.

Дайвер зняв дорослого горбатого кита у повітрі, коли той вистрибнув з води біля південно-східного узбережжя Південної Африки, 2017 рік. Джерело: Craig Capehart.

Граційний стрибок горбача вагою 40 тонн змусив туристів на човні затамувати подих, перш ніж тварина занурилася у воду.

Дослідники вважають, що така поверхнева активність китових є одним зі способів спілкування з іншими групами на великих відстанях. Стрибки над водою відрізняються від поширеного плескання хвостом чи плавниками, які допомагають у комунікації на невеликих дистанціях.

Проривом поверхні вважається стрибок кита, під час якого щонайменше 40% його тіла опиняється над водою. Тож відео Кейпгарта виявилося надзвичайно цінним зразком.

“Здається, ще не було жодного запису дорослого горбатого кита, який повністю вистрибнув би з води! Насправді, дуже рідкісне явище,”

– прокоментував запис Кейпгарт.

За словами автора відео, за стрибками над водою зазвичай помічають дельфінів або навіть великих білих акул, але це вперше, коли ми побачили дорослого горбача, що ширяє над водою.