3 min read

Нове змагання транспортних модулів для Hyperloop виграла команда з Нідерландів

Нове змагання транспортних модулів для Hyperloop виграла команда з Нідерландів

Три університетські команди та приватні розробники демонстрували свою інженерну майстерність, а Маск натякнув на будівництво нового тунелю.Так 27 – 29 січня у місті Хоторн, Каліфорнія, неподалік штаб-квартири SpaceX відбулась друга фаза змагань за найкращий прототип капсули для надшвидких перевезень у вакуумній трубі – Hyperloop.

Ілон Макс на Hyperloop pod competition.
Джерело: Facebook/Badgerloop

У кінці – тільки найкращі

На змагання приїхали 27 команд, кожна – зі своїми власним прототипом транспортного модуля. Однак можливість протестувати свою розробку у вакуумній трубі SpaceX довжиною 1.25 км отримали лише три: студентська команда з Маcсачусетського технологічного інституту, WARR (студенти з Університету Мюнхена) та Делфтського технічного університету, Нідерланди.

Жорсткий відбір був пов’язаний не тільки з суддями зі SpaceX, але й з надійністю обладнання. Багато модулів не змогли пройти тест на працездатність у розрідженій атмосфері, який проводили у малій трубі (барокамері). Тому деякі команди запускали свої капсули у трубі без герметизації.

Мені сказали, що це друга за розмірами вакуумна камера у світі після Великого адронного колайдера.

– заявив з усмішкою Ілон Маск, відвідуючи змагання.

Презентація транспортного модуля для Hyperloop від команди Делфтського технічного університету. Джерело: delfthyperloop.nl

Найдосконалішою розробкою за всіма показниками (швидкість, прискорення, левітація та гальмування) стала капсула команди Нідерландів. Голландці змогли розігнати свій модуль до 94 км/год та забезпечили швидке гальмування, а WARR отримали друге місце, однак були першими у прискоренні. Загалом, дивіться як це було на відео вище.

 

Капсула Hyperloop команди WARR, Університет Мюнхена. Джерело: tum.de

Магнітна левітація від MIT

На Hyperloop pod competition у Хоторні всі команди Hyperloop вперше отримали можливість протестувати свої розробки у вакуумній трубі. Цього моменту довго чекала також команда з Массачусетського технологічного інституту (MIT):

Капсула MITHyperloop продемонструвала повну магнітну левітацію, хоча й не досягла швидкості своїх конкурентів з Європи.

Капсула була розрахована на 400 км/год…[швидкість] насправді була значно нижче за мої очікування

розповіла виданню Ars Technica Їйоі Хі, електротехнік з команди MITHyperloop.

Якщо придивитись до колеса капсули на відео від MIT, можна помітити, коли модуль починає рухатись без контакту з поверхнею. Після 20 секунд воно припиняє обертатися. У цей час капсула встигає розігнатися до 90 км/год. На думку самої команди, їм просто не вдалось продемонструвати гарну швидкість через недостатній розгін на старті: кожна капсула у вакуумній трубі прискорювалась на старті розгінним модулем організаторів, а вже потім продовжувала рух власним ходом. На тривимірному відео нижче записаний тестовий прогін цього модуля у переддень змагань.

Що далі?

Hyperloop pod competition стало першим та унікальним етапом відбору, де використовували камеру з розрідженою атмосферою. Цього разу організатори давали оцінку надійності та швидкості студентських розробок, але вже влітку 2017 року усі охочі розробники, включно з тими, хто вже встиг побувати у “трубі”, отримають ще один шанс продемонструвати свою перевагу.

Hyperloop Competition II буде орієнтований лише на один критерій – максимальну швидкість.

зазначається на сайті SpaceX.

Вже скоро ми побачимо ще більше команд-претендентів на найкращу розробку транспортної капсули для Hyperloop та значно вищі швидкості.

Система з надшвидкими перевезеннями у вакуумній трубі на швидкості понад 1000 км/год народилась у голові Ілона Маска у 2012 році. І хоча SpaceX та Маск підтримують змагання, у самій компаній чітко стверджують, що вони не є пов’язаними з цим проектом, а лише сприяють його розвитку. Серед університетських команд та комерційних розробників найбільшу капіталізацію отримала компанія Hyperloop One. Починаючи зі свого створення у 2014 році, вона змогла акумулювати понад 160 мільйонів доларів інвестицій.