1 min read

Штучний інтелект створив та випустив свій перший музичний альбом

Штучний інтелект створив та випустив свій перший музичний альбом

21 серпня світ побачив музичний альбом під назвою I AM AI, який був повністю створений алгоритмом машинного навчання. Штучний інтелект самостійно написав музику та слова до композицій, використовуючи лише вхідні параметри від людини.

Штучний інтелект у якості композитора

Головний сингл, трек “Break Free”, належить до нового альбому, який представила відома виконавиця та відеоблогер Тарін Саутерн. Однак сама пісня, як і весь альбом, має ще одного автора на ім’я Amper. Все це можна було б сприйняти як звичайну співпрацю між двома виконавцями, але все дещо цікавіше.

Тарін є відомою виконавицею, її відео на Youtube вже отримали понад 500 млн переглядів. Проте цього не можна сказати про Amper, адже він(вона чи воно) лише дебютує на віртуальній сцені.

Amper – це штучний інтелект (ШІ), який використовує алгоритми машинного навчання, щоби самостійно складати та виконувати пісні. Amper AI був створений командою професійних музикантів та експертів з технологій як платформа для створення професійної музики музикантами-аматорами.

Таким чином, Ампер став першим штучним інтелектом, який сам випустив свій перший музичний альбом. А Тарін Саутерн залишилось доповнити композицію новим кліпом:

За словами композитора та співзасновника платформи Amper Дрю Сільверштайна, Amper не розроблявся, щоби діяти самостійно. Він був створений, щоби взаємодіяти з музикантами-людьми.

“Одним з наших головних переконань, як компанії, є те, що майбутнє музики буде полягати у співпраці між людьми та ШІ. Ми хочемо, щоб колективний досвід надав поштовх творчому процесу”.

– розповів Сільверштайн у інтерв’ю виданню Tech Crunch.

Команда проекту відзначила, що на відміну від інших композицій, створених за допомогою систем машинного навчання, структура акордів та аранжування “Break Free” повністю належить Amper AI.