1 min read

IBM збирається відкрити потужності свого квантового комп'ютера для приватного сек?

IBM збирається відкрити потужності свого квантового комп'ютера для приватного сек?

Одна з найбільших у світі компаній з розробки програмного забезпечення ще нещодавно відзвітувала про чергове зниження прибутків за минулий рік. Однак, завдяки новині про створення цілого центру обслуговування новітньої обчислювальної системи для бізнес-корпорацій, рейтинг компанії може значно зрости.

IBM Q System One – це інтегрована квантова обчислювальна система, яку компанія вважає оптимізованою для комерційних клієнтів з доступом до сучасних технологій. Система має працювати на базі центру IBM Q Computation Center, що відкриється в невеличкому містечку Покіпзі.

Кубіти для компаній та дослідників

Система Q, як зазначають в IBM, “призначена для того, щоб одного разу розв’язувати проблеми, які сьогодні розглядаються як занадто складні та експоненційні за класичними системами. Вона розроблена для стабільності, надійності та безперервного комерційного використання“. Все це має дозволити “надпровідним квантовим комп’ютерам працювати за межами дослідницької лабораторії.

У новому центрі обчислень дослідники зможуть працювати з “деякими з найдосконаліших у світі квантових обчислювальних хмарних систем”, повідомляє IBM.

IBM поки що не деталізувала передбачувану кількість інвестованих грошей у Покіпзі та орієнтовну дату відкриття центру, проте завдяки цій корпорації, ми точно будемо частіше чути назву цього містечка.

“Система IBM Q System One – це великий крок вперед у комерціалізації квантових обчислень”,

стверджує директор дослідницького департаменту IBM Арвінд Крішна –

“Ця нова система має вирішальне значення для розширення квантових обчислень за стінами дослідницької лабораторії, коли ми працюємо над розробкою практичних квантових додатків для бізнесу та науки”.

Попри гучність заяви, подібна новина вже отримала чимало критики в мережі. Наприклад, Браян Гопкінс наголошує, що досі жоден квантовий комп’ютер не міг зробити нічого кращого, ніж цифровий комп’ютер, що імітує квантовий. І, по-друге, автор стверджує, що має пройти 10-20 років перед тим, щоб подібна система стала комерційно привабливою.

Можливо, така гучна заява IBM стала черговою спробою підняти ціну на власні акції у новому році. Не варто також відкидати ймовірність, що IBM дійсно зробила крок уперед в галузі квантових обчислень та вже має що запропонувати комерційному сектору.