2 min read

Індія додала понад 50% нових потужностей з відновлюваних джерел

Індія додала понад 50% нових потужностей з відновлюваних джерел

Про альтернативні джерела енергії ми чуємо чи не щодня. В цьому році світовий екологічний слід людства перевищив спроможності планети 29 липня, проте цей день – середній зріз по усіх країнах світу. Одна з найчисельніших країн світу не лідирує у цьому рейтингу саме через використання відновлюваних джерел енергії.

Щоб коротко розібратися, як саме кожен з нас приносить шкоду екології Землі, варто просто замислитися про банальні речі: кількість залишеного після себе сміття, постійне переміщення автівкою на дизельному або бензиновому паливі або просто щоденне використання паперового або пластикового стаканчика під час ранкового споживання кави. Такі прості речі показують, скільки планет необхідно людству для життя. Ви навіть можете порахувати свій екологічний слід за допомогою екологічного калькулятора.

Екологічний слід людства впродовж останніх 50 років.

По-перше, погляньмо на ситуацію впродовж останніх років. Останнє десятиліття ми майже тримаємо одну й ту саму планку використання нашої планети. Проте тенденція, на жаль, не досить радісна. Ми кожен рік продовжуємо брати у планети “в борг”, і наші дії при цьому не достатньо спрямовані на якнайшвидше вирішення або хоча б мінімізацію цієї проблеми.

До певного часу існував стереотип, що країни з найбільшою кількістю населення продукують найбільше викидів. Проте важливо враховувати не тільки кількість населення, але й спосіб життя людей у тій чи іншій країні. У другій по більшості населення країні – Індії ситуація краща за розвинену та менш людну Америку. Але чому?

Стрибок відновлюваної енергетики в Індії

У першій половині цього року в Індії сонячні електростанції зробили найбільший внесок у генерацію нових потужностей з виробництва електроенергії. Дослідження показує, що з січня по червень 2019 року з 7,8 гігавата нових потужностей на сонячну енергію припадало 3,5 гігавата.

Нові потужності виробництва електроенергії в Індії (справа на ліво): викопне паливо, вітер, сонце, загально по відновлюваним джерелам.

У першій половині (H1) 2019 року Індія додала 7,8 гігавата потужності для виробництва електроенергії. Це різкий стрибок на 59% у порівнянні з потужністю, доданою в H2 2018. Наприкінці червня 2019 року встановлена ​​потужність Індії становила 358,9 гігавата.

Всього у першому півріччі 2019 року було додано лише 3,3 гігавата електроенергії на основі викопного палива. Вся потужність цієї категорії прийшла з вугільних електростанцій, не додавши нових потужностей у дизельних або газових сегментах. Тільки у березні 2019 року було додано єдину велику генерацію у вугільному енергетичному сегменті.

Потужність технологій на основі викопного палива (вугілля, газ і дизельне паливо) склала 226 гігаватів наприкінці червня 2019 року, причому частка в загальній встановленій потужності країни становила трохи більше 63%.

Нові джерела потужностей

Упродовж шести місяців Індії вдалося додати до власної мережі 3,5 гігавата сонячної енергії.

З точки зору частки нових потужностей, сонячна енергетика мала 45%. Вона перевищила потужність на основі викопного палива протягом більшості часу з 6-місячного періоду. Хоча частка цієї технології була найнижчою з першого півріччя 2017 року.

У секторі вітроенергетики було додано 1,2 гігавата потужності, що становило 16% у загальній потужності, доданої в першому півріччі 2019 року.

На кінець червня 2019 року всі технології відновлюваної енергії мали загальну встановлену потужність майже 80,5 гігавата, з часткою 22,4% у загальній встановленій потужності. Інші технології (тобто, атомна енергетика та великі гідроелектростанції, що перевищують 25 МВт) займали 14,5% загальної встановленої потужності.

Джерело: Clean Technica