1 min read

Посадковий апарат InSight подолав половину шляху до Марса

Посадковий апарат InSight подолав половину шляху до Марса

Космічний апарат NASA InSight, який за планом має здійснити посадку на марсіанську поверхню 26 листопада, подолав половину свого маршруту 6 серпня.

Як повідомили в Лабораторії реактивного руху, всі інструменти були перевірені та працюють добре.

Міжпланетна подорож марсіанської сейсмічної лабораторії

Станом на 20 серпня апарат подолав 277 мільйонів кілометрів з моменту свого запуску з Землі. Попереду на шляху до Червоної планети його чекають ще 208 мільйонів кілометрів.

Коли InSight дістанеться цільової зони у нагір’ї Elysium Planitia, він стане першим земним апаратом, який розпочне ґрунтовні дослідження внутрішньої структури Марса.

Під час подорожі інженери NASA провели перевірку всіх підсистем, відповідальних за посадку та операційну діяльність на поверхні, зокрема важливих наукових інструментів.

Повідомляється про успішний тест бортового сейсмометра SEIS, який буде фіксувати будь-які рухи марсіанської кори в широкому діапазоні частот, а також аналізатора теплового потоку HP3. Останній здатний пробурити отвір глибиною від 3 до 5 метрів та провести вимірювання кількості тепла, яке надходить з-під марсіанської поверхні.

Третій інструмент “Інсайта” – Rotation and Interior Structure Experiment (RISE) – успішно комунікував з Землею з самого запуску апарата. Його радіозв’язок з Землею допоможе дослідникам відстежувати зміни у нахилі вісі обертання Марса. Отримані дані від RISE вкажуть науковцям на розподілення маси та структури ядра Червоної планети.

Знімок камери ICC посадкового модуля InSight
Тестовий знімок камери ICC посадкового модуля InSight з довгою витримкою (24 с). Джерело: NASA/JPL-Caltech

За планом, бортова камера Інсайта зробить перші знімки нагір’я Елізіум вже за кілька хвилин після приземлення.