2 min read

Новий зонд NASA InSight готується до подорожі на Марс

Новий зонд NASA InSight готується до подорожі на Марс

Інженери компанії Lockheed Martin розгорнули масив сонячних панелей нового марсохода NASA InSight, щоби перевірити та протестувати процес, який буде відбуватись на поверхні Марса.

Це був один з ключових тестів місії до Червоної планети. Щойно InSight опиниться на поверхні Марса у листопаді 2018 року, його живлення буде повністю залежати від роботи сонячних панелей.

“Це в останнє, коли ми бачимо космічний апарат у наземній конфігурації, перш ніж він прибуде на Червону планету,”

розповів Скотт Деніелс, керівник відділу монтажу, тестування та запуску InSight у Lockheed Martin –

“Попереду все ще чимало кроків, які ми маємо зробити перед запуском, але це критично важливий пункт перед відрядженням до авіабази Ванденберг.”

Вікно для запуску ракети-носія з марсоходом InSight має відчинитися у травні. Якщо запуск буде здійснено вчасно, подорож до Червоної планети триватиме близько 6 місяців. Деякий час космічний апарат проведе на орбіті Марса, готуючись до безпечного приземлення. За планом, InSight потрапить на поверхню Марса у листопаді 2018 року, а наукові дослідження розпочнуться на початку 2019 року.

Робот-геофізик

Сонячні панелі марсохода ІнСайт
Інженери активували команди для розгортання сонячних панелей. Це остання перевірка системи перед запуском марсохода на Марс. Джерело: Lockheed Martin Space

Схожі не пропелери сонячні панелі марсохода були розроблені відповідно до умов, які панують на Марсі. Апарат має отримувати достатньо енергії попри слабкі промені світла, які дістаються поверхні крізь тонку та запилену атмосферу. Місія InSight розрахована на щонайменше один марсіанський рік (2 роки на Землі). Однак, якщо InSight розробляли так само надійно, як Opportunity, він може провести на Марсі значно більше часу.

Вперше марсохід буде вивчати внутрішню структуру кори Марса. У цьому йому допоможе набір сейсмічних, геодезичних та теплових приладів.

Техніки також встановили на панель апарата мікрочип, на якому записано 1,6 млн імен людей з різних куточків світу, що захотіли долучитися до Місії. Раніше там вже був встановлений мікрочип з 800 тис. імен з кампанії 2015 року. Джерело: Lockheed Martin Space

“Думайте про марсохід InSight, як про перший медичний огляд Марса за понад 4,5 млрд років,”

– пояснив Брюс Бенердт, головний дослідник місії з Лабораторії реактивного руху NASA –

“Ми дослідимо його пульс, прислуховуючись до марсіанських землетрусів за допомогою сейсмометра. Ми виміряємо його температуру за допомогою теплового датчика. І ми перевіримо його рефлекси за допомогою радіо експериментів.”