2 min read

Google відкрив Міжнародну космічну станцію для віртуальних польотів

Google відкрив Міжнародну космічну станцію для віртуальних польотів

Тепер у коридорах та модулях МКС може побувати практично кожен землянин з підключенням до інтернету. Витончена система цифрової обробки місцевості Google Street View пішла у космічний простір та зняла інтер’єр одного з найбільших досягнень людства на орбіті планети.

Місію по віртуалізації приміщень станції виконав європейський астронавт Тома Песке, який провів на орбіті 6 місяців перш ніж повернутися на Землю у червні.

Завдяки його зусиллям у нас є можливість перенестися на 400 км вгору та відкрити панорамний вид на приміщення, у яких астронавти проводять свій час.

Google Street View йде у космос

Проект Google Street View з’явився у 2007 році та став частиною Google Maps. Більша частина панорамних зображень була записана за допомогою автомобіля, який рухається дорогами зі спеціальною камерою. Проте з часом географія розширювалась, і Google Maps охопив усі континенти на планеті, включно з такими віддаленими регіонами як Еверест та озеро Лох-несс.

Це вперше, коли проект Google Street View вийшов за межі Землі.

Це маленький крок для людини, великий стрибок для людства.

Віртуальний тур по МКС дозволяє побачити місця, де астронавти проводять більшу частину свого часу: зони відпочинку, лабораторії, тренажери, їдальню та навіть “ванну”.

Повітряний шлюз з космічними костюмами. Джерело: Google Maps

“Було складно підібрати слова або зробити фото, яке б детально описало відчуття перебування у космосі.”

– пише Песке у блозі, –

“Коли я працював з Google під час своєї останньої місії, я зробив знімки з Google Street View, щоби показати, як МКС виглядає зсередини та як воно – дивитись на Землю згори вниз з космосу.”

Під час перегляду віртуального тура можна побачити окремі білі кола, на які можна натиснути та ознайомитись з описом об’єктів у кадрі.

Вид з ілюмінатора на Землю. Джерело: Google Maps

Перша команда астронавтів піднялась на борт Міжнародної космічної станції 2 листопада 2000 року. За десять років розбудова станції була завершена. Зараз вона складається з модулів США, Росії, Японії та ЄКА.