1 min read

Загиблий японський місячний зонд знайшов зручне місце для космічної бази

Загиблий японський місячний зонд знайшов зручне місце для космічної бази

Японське космічне агентство JAXA повідомило про виявлення на Місяці великої печери, яка є перспективним місцем для розміщення майбутньої космічної бази на природному супутнику Землі.

Майже десять років тому японський штучний супутник Місяця Каґуя завершив свою місію, розбившись на поверхні космічного тіла, але зібрані ним дані продовжують розкривати секрети космічного тіла.

Цікава знахідка

Перед загибеллю у 2009 році Каґуя встиг виявити на поверхні Місяця у регіоні Маріус Гіллз отвір. Однак лише зараз аналіз даних з радарів зонда показав, наскільки великою є я ця печера. За словами науковців, ширина отвору складає понад 45 м, а довжина порожнини під поверхнею – близько 50 км.

Лавова печера у Маріус Гіллз
Вулканічна печера у регіоні Маріус Гіллз може слугувати безпечним місцем для розбудови космічної бази на Місяці. Джерело: JAXA

Що такого особливого у печері?

Це місце може слугувати гарним укриттям від сонячної радіації та космічних променів для астронавтів. Зрештою, ми почнемо будувати місячну базу. І коли це станеться, нам доведеться враховувати той факт, що на Місяці немає атмосфери, до якої ми звикли на Землі.

Саме тому простора печера могла б стати зручним місцем для першої місячної бази та прихистком для колоністів.

У JAXA також відзначили, що печера зможе захистити базу від метеоритних ударів, а також забезпечить стабільніший температурний режим. Температура на поверхні Місяця коливається від -173 до +116 °C.

 Geophysical Research Letters, (2017); DOI: 10.1002/2017GL074998

25.10 Відредаговано: у першій версії публікації було хибно вказано глибину печери (понад 48 км), хоча автори дослідження мали на увазі саме довжину порожнини під поверхнею, яка за їхніми підрахунками складає близько 50 км.